9:3
Reportáž
reportáž

Kladno v Dobřanech play-off neuhrálo, čekat musí do posledního kola

O hodně šlo celkům Dobřan a Kladna v předposledním kole hokejbalové extraligy. Lépe to dopadlo pro domácí, kteří porazili Středočechy 5:3 a přiblížili se jim na jediný bod. Na devátém místě tak dál živí naději, že si zahrají v play-off, ale Kladenští mají pořád vše ve svých rukách. Pokud v posledním kole porazí doma už jistého postupujícího Svítkov Stars Pardubice, pak se bojům o záchranu vyhnou a zahrají si čtvrtfinále.

22. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, pátek 07. 04. 2023, 11:00

TJ Snack Dobřany – HBC Kladno

5:3

1:1, 2:1, 2:1

TJ Snack Dobřany – HBC Kladno 5:3 (1:1, 2:1, 2:1). Branky a nahrávky: 7. Šlehofer (Kovářík), 20. Kolařík (Ruda), 21. Bárta (Sloup), 35. Rubner (Krch), 45. Matoušek – 12. Adam (Pražák, Špaček), 26. Procházka (Schnaubelt, Adam), 37. Kohout.

TJ Snack Dobřany

Fukárek - Duchek A., Kovářík, Šlehofer, Sloup, Bárta, Duchek T., Kolařík, Kovařík J., Kovařík V., Krch, Matoušek, Michálek, Michel, Neumaier, Princl, Rubner, Ruda, Stránský, Strejček, Zelenka

HBC Kladno

Křemenák - Dědič, Důras, Hrabar, Kastner, Teinitzer, Adam, Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Schnaubelt, Šíma, Špaček

Kladno sehrálo podle kouče Slavomíra Švancara podobný zápas jako týden předtím v Plzni. Zejména ve hře pět na pět mělo řadu šancí, ale góly dávalo hodně ztuha a naopak velmi snadno inkasovalo. „Další důvodem porážky je kázeň. Jak jsme podráždění, tak na vše reagujeme nepřiměřeně a chodíme na trestnou. To je pochopitelně pro soupeře výborné,“ štve Švancara.

Už první část mohla rozhodnout. Kladno mělo řadu možností, ale vše pochytal Fukárek a naopak Křemenák inkasoval po první pořádné ráně hned po buly. Adam stihl do přestávky aspoň srovnat, ale ve druhém dějství se situace opakovala. Dobřany slepenými góly dokonce utekly na 3:1 a tenhle náskok se ukázal jako rozhodující. Procházka sice snížil, ale ve třetí třetině zase skórovali domácí. Kohout ještě jednou vykřesal naději, když osm minut před koncem dal na 4:3, ale další šance už přišly vniveč.

„A měli jsme další, dvakrát jsme zase šli na bránu, ale kluci jako Špaček, Adam nebo dokonce dvakrát Kastner nedali nic. Při power-play jsme byli už moc našprajcnutí a kde to chtělo klid, ženeme se do nesmyslů. Kdyby na nás neležela klasická deka, určitě bychom ten zápas vyhráli, ale bohužel budeme muset zvládnout až ten poslední se Svítkovem. Aspoň, že to máme v rukách,“ ulevil si Švancar.

Potřeboval by, aby se mu dal dohromady lazaret. Celé jaro schází zraněné opory Pliml s Hnízdilem, hrát tentokrát nemohli ani Kamenář, Zdrůbecký, Rychlý, Singer, Kyclt, absencí je jednoduše moc.

„Věřím, že se dáme dohromady a uhrajeme to, musíme. Když zlepšíme koncovku a navážeme na nedávné tři povedené zápasy s Letohradem, Ústím a v poháru s Pardubicemi, zvládneme to,“ burcuje Slavomír Švancar.