so 15. 4.
HBC Kladno HBC Svítkov Stars Pardubice
9:3
Reportáž
reportáž

Zlá série prolomena, Křemenák nepovolil Ústí ani gól

Průlom? Snad. Hokejbalisté Kladna konečně na jaře v extralize vyhráli, povedlo se jim to na čtvrtý pokus. Výhra 3:0 na půdě lépe postaveného Ústí nad Labem je obrovsky cenná pro psychiku týmu, který je teď postupu do play-off o hodně blíž. Skvělý výkon předvedl mladičký brankář Antonín Křemenák.

19. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 18. 03. 2023, 11:00

Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Kladno

0:3

0:2, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Kohout (Špaček, Schnaubelt), 11. Dědič (Patera), 40. Dědič (Špaček, Adam).


Elba DDM Ústí nad Labem

Ústí nad Labem: Rechtorik – Bečvár, Grus, Kohout, Kučera, Michajličenko, Neumann, Sedláček, Švanda – Belica, Červinka, Haas, Kapusta, Koval, Krajíček, Macek, Nedoma, Škurla, Soukup, Stupka, Tomáš

HBC Kladno

Kladno: Křemenák – Dědič, Důras, V. Kamenář, Kastner, Soukup, Teinitzer – Adam, Kohout, Kyclt, Patera, Pražák, Rychlý, Schnaubelt, Šíma, Singer, Špaček

Začátek duelu však Kladnu nevyšel, tým připomínal slabou partu, který před týdnem dostala výprask s Hostivaří. Byl tady však Křemenák, který ústecké šance parádně pochytal a dal šanci svým spoluhráčům, aby otočili v zapalování novým klíčkem a konečně zažehli motory svého výkonného, ale letos trochu příliš upachtěného dieselu.

Pomohla i první přesilovka, kterou využil Kohout pohotovou dorážkou rány Špačka (9:33). Za tři čtvrtě minuty bylo ještě hostům ještě fajnověji. Míček dobře potáhl mladík Patera a naopak veterán Dědič dokončil na 0:2.

Dva skvělé okamžiky hosty nakoply a ve zbytku utkání už hráli jako za starých časů. Gól sice dali už jen po další bombě Dědiče v závěru zápasu, nicméně trenéři byli tentokrát s výkonem celého mužstva moc spokojení. „Kromě těch úvodních sedmi minut, to ještě na klukách předešlé nezdary hodně ležely. Pak ale předvedli úžasnou týmovost, najednou zase předváděli parádní akce, vyhrávali souboje u mantinelů, perfektně se vraceli do obrany. Pracovali jsme na tom celý týden a vyplatilo se,“ ulevil si asistent trenéra Jaroslav Procházka.

V dalším kole jeho tým hostí letos vynikající Letohrad, ale Procházka věří, že pokud tým zopakuje výkon z Ústí, je schopen favorita porazit. „Pořád si myslím, že to je hlavně o nás,“ dodal.

18.03.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner