so 15. 4.
HBC Kladno HBC Svítkov Stars Pardubice
9:3
Reportáž
reportáž

Třetí jarní porážka byla hořká, na Hostivař rysové nenašli zbraň

Hokejbalistům Kladna se v extralize na jaře nedaří. Ani třetího silného protivníka neporazili a Hostivaři podlehli vysoko 2:7. Kladenští klesli v tabulce za svého soka na osmé místo, které nyní hájí jen díky lepšímu skóre před Dobřany.

18. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 11. 03. 2023, 11:00

HBC Kladno – HBC Hostivař

2:7

1:3, 1:1, 0:3

HBC Kladno – HBC Hostivař 2:7 (1:3, 1:1, 0:3). Branky a nahrávky: 13. Kamenář (Hrabár), 28. Dědič (Singer, Šíma) – 2. Urbanec, 6. Čejka (Urbanec), 15. Čejka (Štěpáník, Hroch), 22. Pátek (Čejka), 33. Kucharčík (Čejka, Pátek), 39. Čejka (Urbanec, Štěpáník), 40. Vaniš (Potekhin, Pátek).


HBC Kladno

Kladno: Jirotka – Dědič, Důras, Hrabar, Kastner, Soukup, Teinitzer – Adam, Barnošák, Kamenář, Kohout, Patera, Pražák, Rychlý, Schnaubelt, Šíma, Singer, Špaček, Zdrůbecký.

HBC Hostivař

Hostivař: Štoural – Bureš, Čápek, Kubeš, Kučera, Macek, Pírek – Čejka, hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Potekhin, Štěpáník, Urbanec, D. Vaniš, J. Vaniš, Vosátka.

Domácí sice začali slušně, ale pak přišla individuální chyba a Čejka nabídkou nepohrdl – 0:1. Po chvíli hosté sehráli perfektně přesilovou hru, a když Kamenář snížil, přišel pouhých osm vteřin před koncem možná rozhodující moment, kdy se prosadil podruhé za sebou Pražan Čejka, nakonec nejlepší hráč utkání.

Kladenští se po nepříjemném momentu ještě nevzdali, ve druhé třetině bojovali a nesrazil je čtvrtý zásah v Jirotkově síti od Pátka. Dědič v přesilovce peckou snížil, bohužel to byla ale poslední domácí radost.

Hosty definitivně uklidnil v úvodu třetí části Kucharčík a v závěru v poklidu ubránili pár domácích přesilovek a navíc dvěma slepenými góly dokonali marnost rysů v sobotním popoledni.

„Čím jsou zápasy důležitější, tak se v některých momentech chováme jako žáci a nikdo k nás s touhle situací neumí pracovat. Hlava to prostě nebere a co předvádíme v tréninku nejsme schopni přenést do zápasu. Hezkým příkladem jsou přesilovky, které hrajeme skvěle na tréninku, ale pak nejsme schopní ani zavést míček a držet si svoje posty. Už prostě vím, proč se říká, že sedmdesát procent výkonu je hlava,“ smutně hodnotil trenér Kladna Slavomír Švancar.

Jeho týmu aktuálně hrozí i pád do play-down, které je nastaveno tak, že hraje devátý tým s dvanáctým a desátý s jedenáctým na tři vítězné duely. Poražení z obou sérií se pak utkají o záchranu.

„Vnímáme to, víme, jak to je. Každý zápas je o šest bodů, ale dnes nám bohužel individuality Hostivaře ukázaly, jak má hrát rozdílový hráč. My je hledáme od začátku a nedaří se. Nenašel bych nikoho, kdo by nedřel, nemakal, ale je to nestačí. Křeč a deka nás sráží, nepadá nám to tam,“ dodal Slavomír Švancar.

A ještě vysvětlil, proč loňská opora play-off Michail Potěchin hraje aktuálně za Hostivař a byl na hřišti hodně vidět. „Je to hotový hráč, ale v době, kdy se to rozhodovalo, měli jsme soupisku plnou, hráčů hodně, a kdyby hrál Potěch, nehráli by třeba mladí kluci z Kladna. A v Kladně je vůle hrát co nejvíce s vlastními odchovanci,“ řekl kouč Kladna.

11.03.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner