so 15. 4.
HBC Kladno HBC Svítkov Stars Pardubice
9:3
Reportáž
reportáž

U Labe rysové gól nedali, dočkají se první výhry za týden?

Ani druhý jarní extraligový zápas hokejbalistům Kladna radost nepřinesl. Na hřišti druhým Pardubic nedali ani jeden gól a odjeli s porážkou 0:3. Boj o play-off bude ještě tuhý, příští týden hostí Kladeňáci doma ambiciózní Hostivař.

17. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 04. 03. 2023, 16:00

HBC Pardubice – HBC Kladno

3:0

1:0, 2:0, 0:0

HBC Pardubice – HBC Kladno 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky:4. Langr (Krejčí, Bílý), 26. Česák (Förstl), 30. Langr (Bílý, Krejčí).


HBC Pardubice

Foršt – Geisler, Hálek, Krejčí, Novotný, Školoudík, Vlasák, Zajíček – Bílý, Březina, Česák, Förstl, Hlaváček, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Martan, Mikula, Moravec, Strouhal.

HBC Kladno

Jirotka – Dědič, Důras, Hrabár, Kastner, Kyclt, Pliml, Soukup, Teinitzer – Adam, Barnošák, Kamenář, Kohout, Patera, Pražák, Schnaubelt, Šíma, Singer, Zdrůbecký.

Do Polabí odjela opět trochu osekaná sestava, v níž scházeli zejména kapitán Špaček a procházka, jen se vážně zranil minulý týden proti KERT Parku. To domácí měli svoje tahouny pohromadě a právě ti zápas rozhodli. Langr zaznamenal dvě branky, Bílý dvě přihrávky, prosadili se také Česák s Förstlem.

Kladenská obrana zaváhala už v úvodu zápasu, kdy nechala za zády volného Langra, který si seběhl zn půlky na přihrávku Krejčího zpoza klece a nedal Jirotkovi zblízka naději.

Zápas byl pak dlouho vyrovnaný, hosté však recept na pardubickou obranu a gólmana Foršta hledali velmi ztuha.

A nenašli ho do konce utkání, byť zejména ve třetím dějství hráli aktivně a domácí donutili se jen bránit. Těm ale pevná defenziva stačila, protože už v závěru druhé třetiny utekli na rozdíl tří branek. Nejdřív míček dokonale trefil z křídla Česák a pak Jirotka jen vyrazil Krejčího ránu a dezorientovaný neviděl, jak neobsazený Langr pohodlně doklepává do prázdné brány.

Další duel čeká Kladno s už zmíněnou Hostivaří v sobotu 11. března, v Městské hokejbalové aréně se startuje v 11 hodin. Dočkají se rysové proti týmu vedenému Kladeňákem Janem Krtičkou první jarní výhry?

04.03.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner