so 15. 4.
HBC Kladno HBC Svítkov Stars Pardubice
9:3
Reportáž
reportáž

Naděje umřela až pět minut před koncem

Na úvod jarní části extraligy inkasovali hokejbalisté Kladna docela tvrdý direkt od mistrovského KERT Parku Praha. Nicméně ten kraloval na hřišti až v poslední pětiminutovce, kdy třemi góly uskočil na konečných 1:5. Zejména první útočná formace Pražanů Kruček, Vaněk, Zvonek zahrála velmi dobře.

16. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 25. 02. 2023, 11:00

HBC Kladno – HC Kert Park Praha

1:5

0:0, 1:1, 0:4

HBC Kladno – KERT Park Praha 1:5 (0:0, 1:1, 0:4). Branky a nahrávky: 30. Patera (Kohout, Schnaubelt) – 25. Vaněk (Kruček, Zvonek), 32. Vaněk (Kruček, Zvonek), 41. Zvonek (Lhota, Šperl), 42. Lhota (Kruček, Suchánek), 44. Laurinc (Peschout, Zvonek).


HBC Kladno

Kladno: Jirotka – Dědič, Důras, Hrabal, Kastner, Kyclt, R. Soukup, Teinitzer – Adam, Bartošák, Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Prokop, Rychlý, Schnaubelt, Šíma, Singer, Špaček, Zdrůbecký.

HC Kert Park Praha

Kert Park Praha: Návara – Laurinc, Peschout, Rozengerg, Šperl – Danko, Jágr, J. Kruček, Řípa, M. Kruček, L. Lhota, T. Lhota, Suchánek, Vaněk, Zázvorka, Zvonek

Kladno se nemá zač stydět. Po rozkoukávací první třetině sice ve druhé části inkasovalo jako první, když hosté dokonale využili svou hlavní zbraň - přesilovku. Ale pak navrátilec do sestavy Milan Schnaubelt objevil dvakrát po sobě v dobré pozici nadaného mladíčka Lukáše Pateru a ten propálil gólmana Návaru. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Třetí část byla ze začátku také vyrovnaná, domácí šutér Dědič dokonce párkrát výborně vypálil od modré, jenže pak sehrála skvělou akci zmíněná první formace KERTu. Po souhře Zvonka a Kručka mířil Vaněk už vlastně do prázdné klece – 1:2.

Rysové se ještě snažili, sahali párkrát po vyrovnání, ale stačila jedna chyba v útočném pásmu a Pražané ukázali svou kvalitu. Bleskově vyslali do sóla Zvonka a jedna z největších hvězd extraligy nedala Jirotkovi střelou mezi betony naději.

Koncovka se Kladnu už nepovedla, třetí gól partu koučů Švancara a Procházky zlomil. Hosté přidali další dvě branky a vezou si na Lužiny první tři jarní body.

„Dneska nám kromě první a kousku druhé třetiny nevyšlo vůbec nic. KERT měl trochu štěstí, potrestal naše chyby a my se z toho zápasu musíme poučit do příště,“ smutně hodnotil zápas Milan Schnaubelt, který si zahrál první zápas po půlročním disciplinárním trestu. „A těšil jsem se jakou malej kluk, jen je škoda, jak to dopadlo,“ mrzelo bojovníka.


Kladno doufá, že uspěje v neděli v utkán Českého poháru v Písku, hlavně by ale potřebovalo bodovat za týden v extralize. Zápas však nebude o moc lehčí než byl ten první – jedou na horkou půdu Pardubic.

25.02.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner