so 26. 11.
HBC Hradec Králové 1988 HBC Kladno
1:3
Reportáž
so 25. 2.
HBC Kladno HC Kert Park Praha
11:00 h.
reportáž

Hradec dostali i podruhé, poslední boj podzimu rozhodl Pražák

Poslední podzimní kolo extraligové soutěže poslalo hokejbalisty Kladna do Hradce Králové. Ještě nedávno špičkové celky soutěže se v první části soutěže spíš trápily, ale zatímco Kladeňáci přece jen nějaké důležité body urvali, Hradci se to nepovedlo. Má pouze tři a rysové mu další nedovolili, když sice prohrávali, ale nakonec vítězí 3:1. Navázali tak na zářijovou domácí výhru 2:1.

15. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 26. 11. 2022, 11:00

HBC Hradec Králové 1988 – HBC Kladno

1:3

0:0, 1:1, 0:2

HBC Hradec Králové 1988 – HBC Kladno 1:3 (0:0, 1:1, 0:2). Branky: Branky: 25. Šimůnek (Rakovský, Tesař) – 29. Důras (Singer, Soukup), 34. Pražák (Patera, Dědič), 45. Kohout (Soukup).


HBC Hradec Králové 1988

Brykner – Jiřík, Zeman, Fanderlík, Rakovský, Palán – Svoboda, Jonáš, Rakovský, Síla, Mejzlík, Tesař, Malý, Fiedler, Šimůnek, Chyba, Černý, Novák, Šimek.

HBC Kladno

Jirotka – Důras, Dědič, Teinitzer, Kastner, Soukup, Kyclt - Patera, Singer, Špaček, Adam, Pražák, Zdrůbecký, Kohout, Rychlý

Poslední podzimní kolo extraligové soutěže poslalo hokejbalisty Kladna do Hradce Králové. Ještě nedávno špičkové celky soutěže se v první části soutěže spíš trápily, ale zatímco Kladeňáci přece jen nějaké důležité body urvali, Hradci se to nepovedlo. Má pouze tři a rysové mu další nedovolili, když sice prohrávali, ale nakonec vítězí 3:1.

Oba týmy hlavně poctivě bránily, ale jednu velkou chybu hosté udělali. Hradecká dvojka Mejzlík – Malý po ní postupovala sama na Jirotku, ten ale fantasticky rysy podržel. "V posledních kolech držel tým nad vodou," uznal kouč Slavomír Švancar.

Góly začaly padat až v závěru druhého dějství a první to byli domácí. V přesilovkách se sice dlouho trápili, ale Dědičovo držení už potrestali Šimůnkem, jenž dorážel po bombě Rakovského – tady už ani Jirotka neměl nárok.

Za 54 vteřin však bylo vyrovnáno. Dobře vypálil Singer, brankář Brykner míček jen vyrazil a pohotový Důras doklepl na 1:1.

Kladenští tak mohli jít do rozhodující fáze zápasu klidnější, a přestože třetí dějství zahájil aktivněji Hradec, udeřili hosté! Mladičký Patera perfektně posunul zpoza brány na Pražáka a ten dokonalým zakončením ukázal, že není náhodou v reprezentaci. „Pořád ho vyzývám, aby byl krkounem a konečně mě poslechl,“ usmál se Slavomír Švancar, podle něhož celá formace i se Špačkem odehrála výborný zápas a pohybem a důrazem si vytvořila mnoho šancí.

Pražákův gól byl nakonec rozhodující, protože hosté už Východočechy do ničeho vážného nepustili a domácí si závěr zkomplikovali vyloučeními Fanderlíka a Mejzlíka. V úplné koncovce sice zkusili power-play, ale tu potrestal přesnou střelou Kohout, jemuž se na východě Čech střelecky v sezoně daří, protože se trefil také na Svítkově.

„S výsledkem jsem spokojen, s předvedenou hrou ne. Nicméně už jsme odehráli zápasy, kdy mě hra uspokojila, ale ztratili jsme je, takže výhru v Hradci beru,“ mínil Slavomír Švancar. Dodal, že chybělo skutečně dost hráčů základní sestavy, k nedávno odpadnuvším Plimlovi, Barnošákovi a Kočkovi přibyl ještě v pátek na tréninku zraněný Kamenář, náhradníci však svou roli zvládli. „Ani jednou se nám nepovedlo, abychom sehráli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě,“ upozornil kladenský kouč, ale je rád, že ti, co dostali šanci, dovedli s ostatními borci najít cestu k vítězství. „Řekli jsme si, že k posledním třem zápasům podzimu přistoupíme jako k play-off a vyhrajeme je. Povedlo se, to je zásadní,“ zakončil kouč rysů.

26.11.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner
Tabulka extraligy
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
Kompletní tabulka