so 26. 11.
HBC Hradec Králové 1988 HBC Kladno
1:3
Reportáž
so 25. 2.
HBC Kladno HC Kert Park Praha
11:00 h.
reportáž

Oslavenec Michal Dědič trefil zlaté tři body

​Důležitou výhru uhrál dost oslabený tým Kladna doma proti Prachaticím. Těm nedávno na jejich hřišti nečekaně podlehl, ale v odvetě sice hosté kousali, ale po výborném výkonu brankáře Jana Jirotky a vítězné trefě jubilanta Michala Dědiče slaví domácí cenné body za výsledek 3:2.

14. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 19. 11. 2022, 11:00

HBC Kladno – HBC Prachatice

3:2

1:0, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky:10. Adam, 24. Procházka (Důras), 33. Dědič (Kyclt, Špaček) – 17. Turek (Zavřel, Valek), 30. Markytán (Zavřel).


HBC Kladno

Jirotka – Dědič, Důras, Kastner, Kočka, Kyclt, Soukup, Teinitzer – Adam, Kamenář, Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Rychlý, Singer, Špaček, Zdrůbecký.

Po vítězné čtvrtečním pohárové vystoupení na půdě Vlčí smečky z Ústí nad Labem (5:1) nastoupili Kladeňáci na Prachatice bez Plimla (koleno), Hnízdila (sval) i Barnošáka. Hrálo se i díky perfektní práci uklízecí čety, která od rána shrabovala sníh.

Do vedení šli domácí šťastnou trefou Adama, který jen nahazoval míček před branku, ale ten skončil v ní. Hosté ovšem zejména vepředu ukazovali, že nejsou v extralize náhodou. O celé utkání měli velmi dobré šance, které většinou pochytal skvěle chytající Jirotka, ale na Zbořilovu z úvodu druhé části šanci neměl.

Pak se však párkrát zaskvěl, chytil i sólový únik a tak udeřili jeho spolubojovníci. Důras šel také sám na bránu, i kvůli faulu sice nezakončil ideálně, ale ve výhodě pokračoval aktivně v akci a pak nádherně našel zpoza brány Procházku. Ten se trefil na 2:1, ale radost Kladenským moc dlouho nevydržela.

Přežili sice po parádní práci všech borců více než minutu dlouhé oslabení tří proti pěti, když na trestnou putovali Pražák a přísně Soukup, ale když se z maléru vylízali, nechali pouhé tři vteřin před koncem před bránou reprezentanta Markytána a jejich bývalý spolubojovník nezaváhal – 2:2.

Tohle byla ledová sprcha, ale v přestávce si domácí zase pustili teplou, uklidnili se a třetí dějství odehráli nejlépe v celém zápase. Brzy zapracoval agresivně v rohu kapitán Špaček, našel na modré Dědiče, který v pátek oslavil čtyřicítku a jeho bomba proletěla do Pixovy sítě.

Téměř vzápětí měli hosté další dvě superšance, jednou opět Markytán, ale Jirotka mužstvo hodně podržel a to pak už defenzivu zlepšilo.

Velmi dobře zvládlo také soupeřům pokus o power-play a připsalo si důležité body do tabulky.

Nejlepšími hráči se stali po zásluze Michal Dědič a Jaromír Markytán, kteří dostali od tradičního partnera utkání Zdeňka Dědka jeho skvělé dobroty.

Michal Dědič byl až zbytečně moc sebekritický. „Zaplaťpánbůh za tři body, protože tak špatný zápas jsem dlouho nehrál. Nešly mi vůbec nohy a že mi to tam spadlo, že je dobře pro tým. Trápíme se, takže je jedno, kdo ty góly dá,“ říkal čerstvý čtyřicátník a pokusil se přiblížit, proč Kladno pouští soupeře do tolika možností. „Bavíme se o tom pořád dokola. Prostě stačí, aby někdo na dvě vteřiny vypadl z role a pak už to musíme hasit. Ale pracujeme na tom a věřím, že se to zlepší. A hlavně se to nebude házet na hráče, kteří nám přišli pomoci, protože jsme v tom celý tým,“ dodal Michal Dědič.

19.11.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner
Tabulka extraligy
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
Kompletní tabulka