so 25. 3.
HBC Kladno SK Hokejbal Letohrad
4:3
Reportáž
so 1. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
11:00 h.
reportáž

Zase třígólový výpadek. Kladno kvůli němu padlo v Karviné

​Ani podruhé v sezoně hokejbalisté Kladna nevyzráli na Karvinou. Po domácí těsné a zbytečné porážce v úvodu sezony tentokrát podlehli svěřencům Aleše Flašara na jejich hřišti 2:5, když nezvládli důležitou pasáž ve druhé třetině a nechali soka odskočit do čtyřgólového trháku.

13. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 12. 11. 2022, 14:00

HbK Karviná – HBC Kladno

5:2

1:0, 3:2, 1:0

Branky a nahrávky:10. Rosůlek (Diviš, Tóth), 20. Diviš (Růžička, Tóth), 20. Řehůřek (Rosůlek, Diviš), 22. Rosůlek (Pala, Tóth), 35. Fárský (Popek, Pacas) – 24. Soukup (Kamenář, Adam), 27. Adam (Singer).


HbK Karviná

Humlíček – Juraško, Kalus, Popek, Růžička, Skyba, Sladký, Tóth – Diviš, Fárský, Mikeš, Pacas, Pala, Řehůřek, Rosůlek, Stromko, Wrobel.

HBC Kladno

Jirotka (22. Solar) – Dědič, Kastner, Kyclt, Pliml, Soukup, Zdrůbecký – Adam, Důras, Hnízdil, Kamenář, Patera, Pražák, Procházka, Singer, Teinitzer.

Kladnu se dál nedaří, zažívá nejhorší vstup do sezony za iks roků. Padlo ve čtyřech z posledních pěti zápasů, uhrálo v nich jen čtyři body. Nejlepší šestice týmů už klubu odskočila.

Do Karviné navíc vyrazili rysové bez kapitána Špačka, bojovníka Kohouta či střelce Barnošáka a inkasovali už v první třetině od domácího kapitána Rosůlka. „Špáča je na dovolené, Kohy pracovně v zahraničí a Barnošák ráno nedorazil na sraz, prý zaspal. Týmové to tedy není vůbec, víc o tom snad zatím nechci mluvit,“ mračil se trenér Kladna Slavomír Švancar, podle něhož byla první třetina vyrovnaná, ale na Kladeňácích bylo vidět, že nechytili dobře rytmus zápasu, což mohlo být i dlouhou cestou do Karviné.

Zásadním problémem hostů byla však pasáž mezi 20. a 22. minutou, kdy dostali tři slepené góly a takový kolaps se jim nestal na podzim poprvé. „Zase to byla ta naše chvilka, kdy nedokážeme správně zareagovat. Dostaneme divné góly od mantinelu, po odrazech, ale problém je v nás, protože koukáme, kdo to zachrání, místo abychom se zdravě naštvali a začali hrát. Nakonec jsme to sice udělali, ale za stavu 4:0 je to pozdě,“ zlobil se Švancar.

Jeho tým skutečně když se oklepal, začal útočit. Soukup s Adamem ho dostali zpátky na dostřel a Kladenských bylo rázem plné hřiště. Šancí měli hodně, jenže už žádnou neproměnili, naopak inkasovali z ojedinělé protiakce pátou branku a dlouhá cesta domů byla hodně smutná.

„Potřebujeme, aby se nám sešly stoprocentní výkony všech hráčů, to se zatím nedaří. Děláme pro to maximum, ale marně. Nicméně chybí nám tři zápasy do konce podzimu a uděláme maximum, abychom se přitáhli k pozicím, které zaručují postup do play off. Musíme,“ dodal Slavomír Švancar.

12.11.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner