so 25. 3.
HBC Kladno SK Hokejbal Letohrad
4:3
Reportáž
so 1. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
11:00 h.
reportáž

Rysové byli odměněni za tvrdou dřinu, zase vítězí

Po nepovedeném duelu na půdě Hostivaře se hokejbalisté Kladna vrátili k poctivému výkonu a doma si poradili v zajímavé bitvě s Ústím nad Labem 3:1. Domácí zápas zlomili v poslední třetině, když rozhodující gól trefil v přesilovce Jaroslav Procházka mladší a poté tým uklidnil Petr Adam. Skvělý výkon předvedl brankář Miroslav Solar.

8. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 15. 10. 2022, 11:00

HBC Kladno – Elba DDM Ústí nad Labem

3:1

0:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Soukup (Kyclt, Adam), 33. Procházka (M. Kohout, Pliml), 41. Adam (M. Kohout) – 28. Švanda (Krajíček, Stupka).


HBC Kladno

Solar – Dědič, Drechsler, Kastner, Kyclt, Pliml, Soukup, Zdrůbecký – Adam, Barnošák, Kočka, M. Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Rychlý, Špaček, Teinitzer.

Elba DDM Ústí nad Labem

Rechtorik – Bečvář, Doucha, Grus, P. Kohout, Kučera, Michajličenko, Smolík, Švanda – Belica, Červinka, Haas, Jelen, Kapusta, Koval, Krajíček, Nedoma, Škurla, Stupka, Tomáš, Zeman.

Rysové zahájili duel ve velkém stylu a v první třetině dominovali. Jenže hosté měli v bráně skvěle chytajícího Rechtorika a ten všechny jejich pokusy pochytal. V závěru třetiny nakonec měli dvě pěkné šance i hosté, ale také Solar držel čistý štít.

Góly začaly padat až po polovině duelu. Nejdřív se ostrou ranou prosadil domácí Soukup, ale pak zahráli Severočeši výborně přesilovku a bleskově ji využil Švanda.

Domácím pomohlo zbytečné vyloučení hostů v úvodu třetího dějství za vyhození míčku. Ústí navíc nechalo mezi kruhy zapomenutého Procházku a ten po nahrávce Kohouta skóroval. „Trénujeme to, i když v zápase je pro Kohyho těžší tu přihrávku dát. Zaplaťpánbůh že se to povedlo, protože na tréninku trefím jednu z dvaceti,“ smál se autor branky.

Atmosféra pak začala houstnout, hosté demonstrovali nespokojenost s výkonem rozhodcovské dvojice Gráca – Musil, ani domácím se jejich verdikty občas nelíbily. Uklidnila je další bezvadná akce Kohouta, který doběhl dlouhý pas, efektně se otočil a dokonale našel hůl Adama. Hosté paradoxně ve chvíli, kdy se nechal vyloučit po pokažené šanci Kučera, zapnuli a v oslabení vyvinuli obrovský tlak, ale Solar odolal a po pěstní potyčce Kohouta a Krajíčka už se dohrávalo hodně nervózně a přišly i další ruční výměny názorů. Skóre se však už nezměnilo.

„V týdnu jsme docela dost makali, víc než předtím, kdy jsme k tomu jako hráči nepřistupovali tak zodpovědně. Teď jsme si řekli, že musíme vyhrát a od pondělka jsme do toho šli fakt ostře,“ dodal spokojený Jaroslav Procházka junior.

15.10.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner