so 15. 4.
HBC Kladno HBC Svítkov Stars Pardubice
9:3
Reportáž
reportáž

Čtyři góly v poslední části i zranění Jirotky. Kladnu se v Hostivaři nevedlo

V nepovedené třetí třetině ztratili hokejbalisté Kladna další extraligový zápas. V Hostivaři, kterou v minulém ročníku vyřadili v zajímavé čtvrtfinálové sérii play-off, inkasovali v závěrečné části čtyřikrát, a nakonec padli jednoznačně 1:5. Navíc přišli o zraněnou oporu, brankáře Jana Jirotku

7. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 08. 10. 2022, 11:00

HBC Hostivař – HBC Kladno

5:1

0:0, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 22. Vaniš (Čejka, Urbanec), 32. Kucharčík, 35. Čejka (Dušák), 43. Kucharčík (Macek, Vaniš), 45. Pátek (Malina) – 22. Dědič (Pražák, Špaček).


HBC Hostivař

Šťoural – Čápek, Dušák (C), Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, Štěpáník – Čejka (A), Hroch, Kucharčík (A), Lehner, Malina, Pátek, Urbanec, Vaniš D., Vaniš J., Vosátka.

HBC Kladno

Jirotka (34. Křemenák) – Dědič, Drechsler, Kastner, Kyclt, Pliml, Soukup – Adam, Barnošák, Důras, Kamenář, Kohout, Pražák, Procházka, Singer, Špaček.

Po šťastné výhře na nájezdy se silnými Pardubicemi začal výběr Kladna i na na půdě talentovaného celku Hostivaře dobře a v první třetině byl lepším mužstvem. Několik velmi nebezpečných střel však gólem neskončilo a do vedení šli po změně stran domácí. Na tenhle gól ještě Kladeňáci stihli odpovědět, veterán obrany Dědič na to potřeboval pouhých 12 vteřin!

„Po skvělé první třetině se nám druhá už tolik nevedla, ale po Čéďově vyrovnání se to zase na chvíli zlepšilo,“ říkal asistent trenéra Jaroslav Procházka. Bohužel v poslední dějství začali hosté individuálními chybami a talentované duo domácích mladých reprezentantů Kucharčík a Čejka zařídilo svému mužstvu náskok dvou branek. V závěru pak potrestali ještě vyloučení Kamenáře a poté riskantní hru hostů. To už bylo do sítě gólmana Křemenáka, který vystřídal po třetí brance Jirotku.

Ten si pochroumal kotník a teprve vyšetření v nemocnici ukáže, jak vážné zranění je. „Je to v hlavách, mužstvo si aktuálně moc nevěří. Hlavně, když inkasuje. První třetina byla opravdu dobrá, ale nutně potřebujeme, abychom takhle vydrželi hrát celé utkání. Doufám, že se to proti Ústí povede,“ dodal Jaroslav Procházka.

08.10.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner