HBC Kladno HC Kert Park Praha
11:00 h.
reportáž

Pardubice přetlačili Rysové i podruhé. Nájezdy rozhodl Adam

Po třech dnech opět s Pardubicemi a opět za dva body po shodném výsledku 2:1. Ale tentokrát se hokejbalisté Kladna neutkali s nováčkem Svítkovem, ale se silnějším výběrem HBC Pardubice, s nímž na jaře úspěšně bojovali o postup do finále play-off. A rozdíl byl ještě jeden, místo výhry v prodloužení slavili až po nájezdech, které rozhodl hrdina zápasu Petr Adam.

6. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 01. 10. 2022, 11:00

HBC Kladno – HBC Pardubice

2:1sn

0:1, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 20. Kamenář (Adam), rozh. náj. Adam – 12. Zajíček (Langr, Bílý).

HBC Kladno

Jirotka – Dědič, Pliml, Kastner, Soukup, Teinitzer, Kočka, Kyclt, Zdrůbecký – Špaček, Pražák, Hnízdil – Procházka, Adam, Kamenář – Barnošák, Kohout, Důras – Patera, Rychlý.

HBC Pardubice

Foršt – Novotný, Školoudík, Zajíček, Geisler, Filip, Hálek – Janeček, Česák, Březina – Langr, Bílý, Kubeš – Šimek, Dostál, Bolek.

Zápasu moc nechybělo. Šance i krásné akce převedly oba celky, perfektní byli oba gólmani, divákům se musela líbit i pěkná bitka Kohouta s Březinou. Závěr se nesl ve znamení velké nespokojenosti obou střídaček s výroky rozhodčího Volkána. Nejdřív se zlobilo Kladno za přísné vyloučení v prodloužení, pak zase hosté, když rozhodčí neuznal nájezd Školoudíka, jenž mohl rozhodnout. Ale vezměme to od začátku.

První třetina se povedla víc Pardubicím a jejich hlavní ofenzivní komando skórovalo. Autorem gólové skutečně bomby byl obránce Zajíček, a to ještě brankář Jirotka další šance hostů zmařil.

Po obrátce však Kladno přidalo a šlo za vyrovnáním. Důras ještě sám před brankářem Forštem neuspěl, ale vzápětí po buly už domácí střídačka explodovala. Adam čistě vyhrál buly na Kamenáře a ten nekompromisně zavěsil. Shodná situace hosty potrápila ještě minimálně dvakrát, to už ale Kamenář buď nebyl tak přesný, nebo Foršt parádně zasáhl.

Závěrečná část mohla rozhodnout, jenže brankáři to nedovolili. Víc v permanenci byl domácí Jirotka, už proto, že se Hnízdil nechal dvakrát vyloučit a jeho tým se bránil ve čtyřech. Když pak Jirotkovi jednou míček vypadl, dorážel Březina podle svého zvyku hodně důrazně, což trestal okamžitě Kohout. V bitce úvodní převahu na chvíli ztratil, ale pak ji zase získal a vysloužil si ovace fanoušků, mezi nimiž nescházeli ani cizinci hokejových Rytířů – Brodecki a Dotchin. Kanaďan – sám tvrďák – jen uznale pokýval, lépe by to nezvládl ani on.

Pardubice mohly rozhodnout také v prodloužení, kde podle rozhodčího Volkána Kladno špatně střídalo. Rysové se však v oslabení bránili skvěle a co prošlo, vyrazil skvělý Jirotka, navíc bombu Bílého efektně schoval do rukavice. Když v posledních vteřinách lapil také sólo Langra, šlo se na nájezdy.

V první rundě střelci zářili. Trefili se hostující Česák i Bílý, na druhé straně ale kontrovali Barnošák s Adamem. Druhá trojice nájezdů už naopak vyzněla pro gólmany a rozhodla až osmá série. V sedmé totiž Volkán neuznal Školoudíkův pokus, prý se s míčkem vrátil. Pardubičtí viděli na videu, že se tak nestalo, ale to už bylo po skončení duelu. Ten nakonec rozhodl opět úspěšný Petr Adam kličkou po ruce. Pak už přišla na řadu děkovačka Kladeňáků a také vyhlášení nejlepších hráčů zápasu, kteří se tradičně odnesli Zděndovy dobroty – domácí Vítek Kamenář a pardubický kapitán Tomáš Zajíček.