so 26. 11.
HBC Hradec Králové 1988 HBC Kladno
1:3
Reportáž
so 25. 2.
HBC Kladno HC Kert Park Praha
11:00 h.
reportáž

Začátek se nepovedl, Kladno v závěru ztratilo duel s Karvinou

Ještě šedesát devět vteřin před koncem úvodního extraligového zápasu se zdálo, že hokejbalisté Kladna začnou nový ročník vítězně. Jenže pak přišlo vyrovnání Karviné a ve druhé minutě prodloužení její další gól. Dva body tak odcestovaly do Slezska a kapitán domácích Martin Špaček přiznal, že asi oprávněně.

1. kolo. kolo Extraliga mužů 2022/23, sobota 03. 09. 2022, 16:00

HBC Kladno – HbK Karviná

2:3p

1:1, 1:0, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 13. Singer (Soukup, Adam), 30. Kamenář (Adam) – 10. Rosůlek (Pala), 44. Diviš (Pala, Rosůlek), 47. Fárský.


HBC Kladno

Jirotka – Dědič, Kamenář, Kočka, Kyclt, Pliml, Soukup, Teinitzer – Adam, Barnošák, Důras, Hnízdil, Kohout, Pražák, Procházka, Singer, Špaček.

„Na úvod se nám ten zápas nepovedl. Chyběl nám pohyb a na rovinu si musíme říci, že i když jsme chvíli před koncem vedli, Karviná si zasloužila, aby šla do prodloužení a v něm uspěla,“ nekličkoval Špaček. Jeho tým měl ale také šance, hodně pozměněný kádr s novým koučem Slavomírem Švancarem a šesti novými hráči občas nechal vyniknout výborného gólmana Humlíčka. Zkušení borci hostů obstarali první branku, kdy Rosůlek dokončil akci Paly, ale pak také Jirotka nadlouho zavřel krám a výborným výkonem držel Kladno ve hře.

„Přesně tak to bylo, hlavně kvůli němu jsme byli v zápase,“ děkoval Špaček zkušenému brankáři. Kladno velmi brzy vyrovnalo jedním z nových útočníků Singerem a ve druhém dějství propálil Humlíčka obránce Kamenář. Od té chvíle to vypadalo na tři body, zvlášť když Kladno mělo ke konci výhodu dvou přesilovek a Karvinou do tlaku nepouštělo. Jenže v závěru přišlo nešťastné vystoupení, únik hostů tři na jednoho a Divišova jedovatá střela z úhlu skončila za zády nešťastného Jirotky. Když vzápětí Špačkovu nabídku odmítl Hnízdil, který měl při návratu do kladenského dresu několik šancí, rozhodlo až prodloužení a v něm pěkná akce hostujícího Fárského.

„Chyběla nám lehkost, neudrželi jsme se v útočném pásmu, nepomohli jsme si přesilovkami. Prostě nám to nesedlo, ale že by to bylo novým trenérem nebo tolika novými tvářemi, to určitě ne. Už jsme spolu nějaký čas, odehráli jsme vedle sebe pět zápasů, a to je jako půlka podzimní části. Takže to by bylo to poslední, na co bych naši prohru sváděl,“ dodal kapitán Martin Špaček s tím, že si tým sedl a pořádně vše probral. „Musíme se zlepšit, ale byl to první zápas. Ten prohrát můžeš, nesmíš v sezoně prohrát ten poslední.“

03.09.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner
Tabulka extraligy
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
– – – b.
Kompletní tabulka