2:1
Reportáž
reportáž

Poctivá bitva. Karvinou vyčapal Gerlich, prvním gólem kariéry rozhodl Rod

Bez ztráty bodu jedou hokejbalisté Kladna v jarní části Crossdock extraligy. Třetí souboj s týmem ze spodní části tabulky byl sice hodně vyrovnaný, ale Karvinou nakonec celek kouče Slavomíra Švancara přemohl 3:1. Vítěznou branku vstřelil Jiří Rod a pro osmnáctiletého mladíka byla první extraligová v kariéře.

. kolo Extraliga mužů 2023/24, sobota 09. 03. 2024, 15:30

HBC Kladno – HbK Karviná

3:1

1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Markytán (Pražák), 20. Rod (Pražák, Markytán), 45. Pospíšil (Schnaubelt, Potěchin) – 1. Rosůlek (Pala).

HBC Kladno

Kladno: Gerlich – Dědič, Kastner, Markytán, Pospíšil, Soukup, Teinitzer – Adam, Barták, Jedelský, Patera, Potěchin, Pražák, Rod, Rychlý, Schnaubelt, Šimůnek, Slavík

HbK Karviná

Karviná: Mokry – Juraško, Kulawiak, Procházka, Zaremba – Diviš, Fárský, Orság, Pala, Řehůřek, Rosůlek, Růžička, Wróbel

Karviná šla bleskově do vedení, kdy se její nejlepší hráč Rosůlek trefil za záda Gerlicha přesně po minutě. Kladenský brankář však od té chvíle zůstal neprůstřelný, byť si hosté vytvořili dostatek šancí. O vedení přišli v polovině sedmé minutě po ráně Markytána a ke konci druhé třetiny byl stejný borec také u první extraligové branky kariéry mladičkého Jiřího Roda z juniorky.

„Snil jsem o tom od prvního zápasu v áčku, je to neskutečný pocit. Že byl ten gól vítězný je taková přidaná hodnota,“ radoval se talentovaný loňský mistr světa U18.
Jeho zásah vítězný být nemusel, protože Karviná dobře bránila a sama podnikala nebezpečné útoky. Brankář Gerlich sice nebyl v ohni střel, ale když před ním vyplaval Rosůlek nebo nějaký jeho spoluhráč, byla z toho obrovská šance. Gólman Kladna byl ale perfektní a náskok udržel.
V závěru pláchl obraně hostů Schnaubelt, byl faulován a v přesilovce sám pěkně nabil Pospíšilovi, který bombou pečetil na 3:1.
„Čekal jsem fyzický zápas, což se potvrdilo. A jsem rád, že to dopadlo jak to dopadlo,“ ulevil si Jiří Rod, který si zatím na tempo mužské extraligy trochu zvyká. „Je to rychlejší, techničtější. Přechod z juniorky je docela těžký, ale jsem rád, že dostávám šanci. Kluci mě vzali do party suprově, jako bych mezi nimi byl už třetím rokem,“ chválí mladý reprezentant, ale trochu se bojí placení zápisného za první gól. „Snad to nebude moc, už teď do kasy něco dlužím...“ (procházející Leoš Gerlich hlásí, že taxa je 500 korun)
A jak se to s Jirkou Rodem dál, třeba v play-off kam se Kladno řítí? „To bude ještě o krok dál, takže budu muset hodně máknout, abych se dostal do základní sestavy.“