2:1
Reportáž
reportáž

Pospíšil zachránil na severu bod, Ústeckým zůstaly dva

Po hladké výhře nad Plzní čekali hokejbalisty Kladna tvrdší ořech, cestovali totiž na půdu kvalitního Ústí nad Labem. Dostali se tam do kritické situace, ze které se jim podařilo uniknout, když v závěru Pospíšil zachránil remízu. Ale závěrečné slovo přece jen patřilo domácím, když v prodloužení přesně mířil Zicho – 4:3.

0. kolo Extraliga mužů 2023/24, sobota 11. 11. 2023, 15:00

Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Kladno

4:3

1:2, 1:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 12. Sedláček (Tomáš, Zicho), 21. Hampl, 37. Červinka (Tomáš, Zicho), 47. Zicho (Červinka) – 5. Kamenář, 13. Teinitzer (Schnaubelt), 44. Pospíšil (Schnaubelt, Adam)

Elba DDM Ústí nad Labem

Rechtorik – Bečvář, Doucha, Grus, Poláček, J. Sedláček, M. Sedláček, Smolík – Belica, Čaloun, Červinka, Haas, Hampl, Kapusta, Krajíček, Škurla, Soukup, Stupka, Tomáš, Vacek, Zicho. Trenér: Jaroslav Pavlík

HBC Kladno

Gerlich – Dědič, Důras, Kastner, Pospíšil, Soukup, Teinitzer – Adam, Haisman, Kamenář, Markytán, Pražák, Procházka, Schnaubelt, Singer, Šmíd. Trenér: Slavomír Švancar

Kladenský trenér Slavomír Švancar si v předzápasovém rozhovoru postěžoval, že tak velkou marodku, jakou má nyní kladenský celek, nezažil. Nakonec však nemohl využít v podstatě hlavně juniory, kteří hráli důležitý zápas v Plzni. Do sestavy se vrátil střelec Procházka a chybělo jen pár hráčů.

První třetina se hostům povedla. Brzy se trefil Kamenář, a když domácí srovnali, za chvilinku přispěchal s odpovědí přesně zakončující Teinitzer. Domácí však bojovali, hráli dobře a i s trochou štěstí skóre otočili. Kladenští totiž nějaké šance nedali a sami měli trochu smůlu při divokých odrazech, po nichž skórovali ústečtí Hampl s Červinkou. Zejména gól na 3:2 hodině hosty bolel, protože do konce základního hracího času už scházelo jen sedm minut.

Závěr byl hektický. Nejdřív dostalo Ústí výhodu přesilovky, jenže po chvíli poslali rozhodčí na trestnou také domácího borce. Kladenští trenéři tohoto momentu využili, odvolali brankáře Gerlicha a při hře 5 na 4 sehrálo jejich mužstvo povedenou kombinaci, kdy Schnaubelt nabil Pospíšilovi a ten k kruhů pálil dokonale – 3:3! „Na začátku sezony jsme se ocitli v podobné situaci v Letohradu a ani jsme tehdy nevystřelili. Na týmu je však znát posun, tady zachoval klid a zahráli tu akci fakt pěkně,“ chválil asistent trenéra Kladna Jaroslav Procházka.

V prodloužení však přece jen Severočeši ztracenou výhru našli. Opět jim pomohl trochu zvláštní odraz a Zicho domlátil míček za Gerlicha.

„Přesto jsme tým pochválili a poděkovali jsme mu. Byl to dobrý hokejbal, v němž jsme asi mohli odskočit na čtyři nebo pět dva a nikdo by se nedivil, ale domácí hráli velmi dobře, poctivě a byl i hezký zápas na pohled. Přitom celou dobu pršelo,“ dodal Jaroslav Procházka.