so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Fantazie. Rysové přemohli Hradec i první Hostivař a jsou u čela
Novinky A-tým

Fantazie. Rysové přemohli Hradec i první Hostivař a jsou u čela

​Fantastický víkend kladenských hokejbalistů potvrdil, že tahle sezona je o něčem docela jiném, než ta minulá. Jakoby všichni v klubu pochopili, jaká by byla škoda zahodit vše co se v Kladně v hokejbalu za dlouhé roky udělalo dobrého a nyní na to navazují. Výhra nad Hradcem Králové 1:0 a zatím vedoucím celkem extraligy Hostivaří 4:2 jsou hodně cenné a rysové se díky nim dotáhli právě na lídra, za nímž jsou jen o skóre.

„Byly to hodně těžké zápasy, ale dokázali jsme v nich, že se Kladno definitivně vrátilo k elitě českého hokejbalu. Těší nás to a teď jen nesmíme usnout na vavřínech,“ hlásí šťastný trenér Slavomír Švancar.

Sobotní duel nezastihl Kladeňáky v dobré střelecké pohodě. Hradec jasně přestříleli, byli lepší celé utkání, ale ne a ne překonat výborného Bryknera v bráně. Povedlo se to jedinému muži, před druhou pauzou vypálil Jiří Singer a jeho rána byla vítězná. I díky tomu, že obrana domácích pracovala parádně a co prošlo, pochytal výborný Jan Jirotka. Dlouholetá jednička, která svůj rajón v téhle sezoně střídá s Leošem Gerlichem,. Se nejvíc zapotila v závěru při dvou oslabeních a závěrečné power-play, ale nulu uhájil. „Bohužel jsme museli skousnout také ztráty. Jarda Procházka si obnovil zranění ramena a budeme doufat, že to nebude tak vážné jako naposledy. Ondru Pražáka nezaviněně rozpárali a má šest stehů v obličeji,“ konstatoval Slavomír Švancar.

HBC Kladno – HBC Hradec Králové 1988 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka a nahrávky:26. Singer (Pražák, Procházka).

Kladno: Jirotka – Dědič, Důras, Haisman, Kamenář, Kastner, Soukup, Teinitzer – Adam, Jedelský, Markytán, Patera, Pražák, Procházka, Rod, Schnaubelt, Singer

Nedělní duel s Hostivaří byl velkou výzvou. V minulé sezoně talentovaný tým Pražanů Kladno deklasoval i na jeho půdě, letos ho navíc kromě Potěchina posílili další bývalí rysové Kudela a Hrabár. Pražský tým navíc koučuje Kladeňák Jan Krtička, ale jeho mužstvo si v Kladně nabilo ústa.

Do domácí sestavy se po vleklé nemoci vrátil aspoň na důležitá střídání kapitán Jan Pospíšil, z otcovské dovolené dorazil i čerstvý táta Martin Špaček, zatímco výborní junioři dostali tentokrát volno. Ze Švýcarska se konečně vrátil výtečný Jakub Haisman. „Čekali jsme hodně silový zápas, proto jsme vsadili na zkušenější kluky. A potvrdilo se to. Mladíky jsme úspěšně zařazovali od začátku sezony a jejich šance zase přijde. Těší mě, že do mužstva zapadli, jezdí s námi, fandí. A když hrají, tak velmi dobře, Kladno má o budoucnost postaráno,“ věří Švancar.

Jeho tým inkasoval v neděli večer jako první po chybě od Kucharčíka, to byla čtvrtá minuta druhé třetiny. Ale poměrně brzy se povedlo vyrovnat Adamovi, jenž pohotově doklepl ránu Schnaubelta.

A Kladno nemělo dost! Právě Adam čistě vyhrál buly na Kastner a ten dělovkou propálil Štourala.

Vyrovnání v polovině poslední třetiny bylo hodně laciné. Hostivař neměla vepředu dostatek hráčů, ale nabíhajícího nadaného mladíka Taufera domácí nechali za zády a tak jim ukázal, že talent opravdu má – 2:2.

Rozhodující momenty přinesla až poslední pětiminutovka. V ní skvěle chytající Gerlich lapil sólový únik Lehnera, aby po chvíli sehráli jeho spoluhráči rozhodující akci. Soukup nabil do ideální pozice Singerovi a jeho ránu ještě na brankovišti tečnul Schnaubelt – 3:2! ten pak při power-play Hostivaře získal míček, nahrál Markytánovi a ten už měl příjemnou pozici.

„Hostivař má pravděpodobně největší individuality v lize a její postavení v tabulce není náhodné, o to víc nás tenhle úspěch těší a mě osobně nabíjí. Speciální pochvalu dám oběma brankářům, jak za sobotu Jirimu, tak za neděli Leošovi,“ dodal spokojený Slavomír Švancar.

HBC Kladno – HBC Hostivař 4:2 (0:0, 2:1, 2:1). Branky a nahrávky:21. Adam (Markytán, Schnaubelt), 27. Kastner (Adam), 43. Schnaubelt (Singer, Soukup), 45. Markytán (Schnaubelt) – 19. Kucharčík (Hrabar), 37. Taufer (Čejka, Lehner).

Kladno: Gerlich – Dědič, Důras, Haisman, Pospíšil, Soukup, Teinitzer – Adam, Barták, Markytán, Patera, Schnaubelt, Singer, Špaček, Kamenář, Kastner,.

08.10.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner