so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Slezské body zhořkly v závěru po vážném zranění Slavíka
Novinky A-tým

Slezské body zhořkly v závěru po vážném zranění Slavíka

V Karviné se nehraje lehce a pocítil to i kladenský junior Petr Slavík, jenž se vážně zranil, ale celkově se ve Slezsku tentokrát Středočechům dařilo a vyhráli jednoznačně 6:3. Do extraligové tabulky si tak připsali čtvrtou výhru v řadě a jsou třetí o skóre za Ústím. Hned tři hráči dali po dvou brankách – Jaroslav Procházka, Milan Schnaubelt a Radek Soukup.

Zápasu nepřálo počasí, téměř dvě třetiny skrápěl hřiště vytrvalý déšť. Ale hostům, přestože byli opět oslabeni (z kvarteta Pospíšil, Dědič, Špaček, Soukup byl oproti čtvrtku k dispozici jen posledně jmenovaný) se dařilo. Brzy se trefil Procházka, a když domácí opora Rosůlek z přesilovky vyrovnal, přišly momenty Schnaubelta, jenž do první pauzy dvakrát nachytal Humlíčka a Kladno vedlo 3:1.

Stejně se mu povedla také druhá část, v níž uteklo na dokonce na 1:6. Opět se prosadil tentokrát s kapitánským céčkem hrající Procházka, a pak přišly velké chvíle obránce Radka Soukupa. Ač hrál s ne úplně doléčeným výronem kotníku, dal hned dvě branky. "Při první mi poradil asistent trenér Jarda Procházka, ať občas zkusím míček jen nehodit, že gólman bude mít problémy. Já to hned v tom střídání po takové otočce zkusil a míček fakt skončil v bráně," smál se Soukup a Procházka se chechtal ještě víc: "Když se tomu rozumí...!"

Soukup pak přidal ještě jednu trefu, při které předvedl, že výborně umí i fotbal. Poté, co gólman jeho první bombu vyrazil, Soukup s míček přikopl a bekhendem ze vzduchu zvýšil na 1:6.

Karviná pak sice Zápas trochu zkorigovala, ale o výsledku už nebylo pochyb. Bohužel v samotném závěru doplatil na důraznou hru Slezanů mladíček Kladna Petr Slavík. Vážně si poranil zápěstí (zřejmě zlomenina) a musela pro něj přijet sanitka. "Petr je u nás první rok a vedl si výborně stejně jako další mladí kluci. O to víc nám je ho líto," mrzelo Radka Soukupa a Jaroslav Procházka starší dodal, že Petrovi přeje celé mužstvo, aby se dal brzy dohromady a neměl bolesti.

HBK Karviná – HBC Kladno 3:6 (1:3, 1:3, 1:0). Branky a nahrávky:8. L. Rosůlek (Pala, Wróbel), 20. Skyba (L. Rosůlek, Wróbel), 33. Diviš (L. Rosůlek, Pala) – 4. J. Procházka (Pražák), 14. Schnaubelt (Jedelský), 15. Schnaubelt, 19. J. Procházka (Pražák), 19. Soukup (Adam), 22. Soukup (Schnaubelt, Kastner)

Kladno: Gerlich - Barták, Kamenář, Kastner, Soukup, Teinitzer – Adam, Jedelský, Patera, Pražák, J. Procházka, Rod, Schnaubelt, Singer, Slavík.

01.10.2023
Redakce, foto Jana Procházková
Sdílet na sociálních sítích
banner