so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Smršť ve druhé části přinesla další body z Dobřan
Novinky A-tým

Smršť ve druhé části přinesla další body z Dobřan

​Na domácí výhru s Pardubicemi navázali hokejbalisté HBC Kladno také v Dobřanech, kde sice s nepříjemným domácím výběrem Dvakrát prohrávali, ale nakonec se rozstříleli a vyhráli celkem jednoznačně 5:2. Rozhodla druhá třetina, tu vyhráli hosté jednoznačně 3:0.

Začátek ale nebyl Snadný. Domácí hráli aktivně a po dvou kladenských chybách šli do vedení 2:1, protože alespoň na první branku rychle odpověděl Procházka junior.

Druhá třetina byla o něčem jiném. Kladno si vytvořilo tlak i dostatek šancí a tři z nich proměnilo. Vyrovnával Kastner, pak se prosadil po Markytánově akci zatím nejlepší střelec týmu Schnaubelt a nakonec udeřil sám Markytán, který se do klubu po letech vrátil. "Prostřední část se nám hodně povedla, kluci dělali přesně to, co jsme po nich chtěli," těšilo asistenta kouče Jaroslava Procházku.

Jeho tým zvládl také poslední dějství. Radost si v něm udělal v extralize debutující mladík Jiří Rod, který premiéru mezi chlapy ozdobil parádní asistencí na branku Pražáka.

"Jirku pochválím speciálně, hrál velmi dobře. Nicméně dnes ukázal dobrý výkon celý mančaft. Hlavně jsme konečně dali góly, a to jsme měli i další šance, v nichž jsme trefovali tyčky nebo gólmana," dodal Jaroslav Procházka starší.

Snack Dobřany – HBC Kladno 2:5 (2:1, 0:3, 0:1). Branky a nahrávky: 5. D. Kovářík (Kolařík), 13. A. Duchek (Sloup) – 6. Procházka, 17. Kastner (Adam), 25. Schnaubelt (Adam, Markýtán), 26. Markytán (Schnaubelt), 42. Pražák (Rod)

Dobřany: Kuchař – A. Duchek, Hnyk, Matoušek, Šlehofer, Sloup, Truchlý – T. Duchek, Kolařík, D. Kovářík, J. Kovářík, Krch, Malý, Michálek, Neumaier, Strejček, Štulc, Vajda.
Kladno: Gerlich – Barták, Dědič, Kamenář, Kastner, Pospíšil, Teinitzer – Adam, Daníček, Důras, Markytán, Patera, Pražák, Procházka, Rod, Schnaubelt, Slavík.

23.09.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner