so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
První výhra a hned proti nabitým Pardubicím. Zářil Schnaubelt
Novinky A-tým

První výhra a hned proti nabitým Pardubicím. Zářil Schnaubelt

​Druhý zápas, druhý soupeř z východních Čech. Tentokrát to ale extraligovým hokejbalistům Kladna vyšlo na jedničku. Pardubice porazili 4:1 a dali zapomenout na trochu smolnou prohru z Letohradu. Dva góly vstřelil Milan Schnaubelt, pro kterého jsou Pardubice speciálním soupeřem, protože po konfliktu z loňska dostal dlouhý distanc.

Tentokrát kladenská opora nervy udržela, pracoval na tom také celý tým. A co víc, týmu dokonale pomohl, když po výběhu od mantinelu už v první části vyrovnal na 1:1 a nastartoval mužstvo k obratu. Šancí přitom zase tolik k vidění nebylo, to spíš urputný boj o každý metr hřiště.

Zlomové momenty přišly až s koncem druhé třetiny. Po několika soubojích právě s nezmare Schnaubeltem zajel do Kladeňáka přes čáru Školoudík a za ránu holí do ležícího borce vyfasoval pětiminutový trest.

Rysové sice o přesilovku po vyloučení Singera přišli, ale k ráně se probil Soukup a byla to bomba dokonalá do víka. Dvě minuty poté ještě trefil podobně pěkně Pospíšil – to bylo pro změnu v přesilovce a Kladno pak už přes dvě chyby, které hosté nevyužili, dovedlo zápas do vítězné koncovky. Vše uzavřel při power-play Pardubic zase Schnaubelt, jehož lob nemohl zapadnout do kasy přesněji.

„Už jsem říkal, že naše hra má vzestupnou tendenci. Dobře jsme hráli už v Letohradu, ale tam tomu chyběly góly, přitom šance jsme měli. Bodů s Pardubicemi sil nesmírně ceníme, protože je považuji za jednoho ze spolufavoritů soutěže. Bylo to kvůli nějaké minulosti vyhrocené, ale my udrželi kázeň. Navíc jsme proměnili, co jsme měli a Leoš (brankář Gerlich) nás v důležitých momentech podržel,“ chválil trenér Kladna Slavomír Švancar mužstvo.

HBC Kladno – Pardubice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0). Branky a nahrávky:8. Schnaubelt (Patera), 32. Soukup (Dědič), 34. Pospíšil (Schnaubelt), 45. Schnaubelt – 7. Janeček (Strouhal, Školoudík).

Kladno: Gerlich (Keimar) – Barták, Dědič, Drechsler, Kamenář, Kastner, Pospíšil, Soukup, Telnitzer – Adam, Důras, Jedelský, Markytán, Patera, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Singer, Slavík, Špaček.


16.09.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner