so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Vedení nestačilo, Letohrad pokazil Kladnu premiéru otočkou v přesilovkách
Novinky A-tým

Vedení nestačilo, Letohrad pokazil Kladnu premiéru otočkou v přesilovkách

Smolnou porážkou 1:2 odstartovali hokejbalistů Kladna nový extraligový ročník. Na půdě Letohradu šli v závěru druhé třetiny do vedení po zásahu nového kapitána Jana Pospíšila, ale v poslední části náskok nejen ztratili, ale ještě inkasovali rozhodující gól.

Kladno odjelo na východ Čech sice bez Špačka, Jirotky a zraněné posily Markytána, ale s mladíky a extraligovými premianty Petrem Slavíkem a Filipem Bartákem si dlouho vedlo dobře. V tvrdém utkání nepouštělo soupeře do velkých možností a co prošlo, to pochytal výborný Gerlich, další letní posila. Bylo to však vyrovnané a ve hře pět na pět nikdo neskóroval. Změny přinesly teprve přesilovky.

Skóre se začalo měnit až ke konci druhé třetiny, kdy hráli v početní výhodě hosté a po pěkném signálu mířil z kruhu nechytatelně Pospíšil. Jenže chvíli putoval na trestnou lavice jeho spoluhráč Singer a brzy po návratu z přestávky domácí Macháček prostřelil v přesilovce Gerlicha

Když poté fauloval také Pospíšil, neubránilo se Kladno v oslabení znovu – z otočky pálil mezi Gerlichovy betony Bogdány.

Ještě chybělo osm minut, ale hosté zpanikařili, pokazili vlastní početní převahu a vyrovnat se jim už nepovedlo.

„Tým podal velmi dobrý výkon, byla vidět jeho chuť ukázat, že loňská nepovedená sezoně je pryč.

Bohužel koncovka nás často trápila už dříve a nějak se to táhne. Hlavně ale kluci zbytečně po druhém gólu začnou zmatkovat a přestanou hrát, co umí a co do nich hustíme v tréninku. Tohle se musí kluci ještě naučit, aby se jako to dělají velké týmy nepoložily a dál si hráli to svoje,“ hodnotil asistent trenéra Jaroslav Procházka.

Ten věří, že doma s Pardubicemi už Kladno góly dá a pokud zopakuje dobrý výkon, může proti favoritovi uspět.

HBC Letohrad – HBC Kladno 2:1 (0:0, 0:1, 2:0). Branky a nahrávky: 31. Macháček (Bečka, Halbrštát), 39. Bogdány (Hubálek, Macháček) – 29. Pospíšil (Adam, Pražák).

SK Hokejbal Letohrad: Novák – Adamec, Bečka, Dostál, Nazad, Švec, Vychytil – Bogdány, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát, Hubálek, Levý, Macháček, Šmídek. Trenér: Tomáš Friml

HBC Kladno: Gerlich – Barták, Dědič, Důras, Kastner, Pospíšil, Soukup, Teinitzer – Adam, Kamenář, Patera, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Singer, Slavík. Trenér: Slavomír Švancar

10.09.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner