so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Jedna výhra stačila ve finále poháru Kladnu na bronz
Novinky A-tým

Jedna výhra stačila ve finále poháru Kladnu na bronz

​Jasná prohra i jasná výhra. Hokejbalisté Kladna berou ve Final Four Českého poháru třetí místo. V Městské hokejbalové aréně, kde akci organizovali, slavila první místo favorizovaná Hostivař před pardubickým Svítkovem. Čtvrtá skončila Blatná, jediný zástupce nižší soutěže.

Kladeňáci si brousili zuby na postup do finále, ale zastavila je posila Svítkova z Karviné Jan Stromko. Ten nastřílel během necelých tří minut čistý hattrick do sítě brankáře Jirotky, jehož poté vystřídal Gerlich.

Kladenští měli ještě dost času se zápasem něco udělat, ale střelecky se jim vůbec nedařilo a nedali ani gól. Místo toho v závěru hosté přidali Bláhou ještě jednu branku při kladenském pokusu o power-play a do finále měli cestu otevřenou oni.

Kladno si trochu komplikovalo i zápas o třetí místo. Hlavně v první třetině, kdy nechalo útočníky Blatné dvakrát skórovat. Naštěstí také domácí dávali góly, po sobotu už to potřebovali. Nakopl je mladý Daníček, pak se přidal i nový kapitán mužstva Pospíšil, ten se trefil dokonce dvakrát. Prosadili se rovněž Důras, Procházka a Adam, dobrou zprávou je pak uzdravení Pražáka, jenž kvůli bolestem nedohrál předešlý Páňa Cup.

Kladno nyní čeká odložený start Crossdock extraligy. Nebude jednoduchý, na půdě finalisty play-off v minulé sezoně Letohradu. Tam v létě přestoupil z Kladna nadějný brankář Antonín Křemenák, jenž studuje ve Slezsku a Letohrad je pro něj dostupnější.

Doplňme, že ve finále Českého poháru se za Hostivař (v sobotu přehrála Blatnou 7:2) trefila i dlouholetá opora Kladna Tomáš Kudela, jenž tam přestoupil. Duel se Svítkovem skončil remízou 3:3, ale po 41 vteřinách prodloužení rozhodl Vaniš o tom, že trofej pocestuje do Prahy.

04.09.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner