so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Další ročník Páňa Cupu začíná v sobotu, přijedou Švýcaři i reprezentace
Klub

Další ročník Páňa Cupu začíná v sobotu, přijedou Švýcaři i reprezentace

​Další ročník hokejbalového Páňa Cupu startuje už v sobotu 26. srpna. Turnaj má i jednoho zcela speciálního hosta, reprezentační celek České republiky. Právě ten bude největším lákadlem dvoudenního klání v Městské hokejbalové aréně u zimního stadionu.

Zváni jsou všichni milovníci kvalitního hokejbalu, který se při vzpomínce na někdejší oporu kladenského extraligového klubu Martina Panenku bude hrát. Z francouzského kantonu Švýcarska dorazí celek La Chaux-de-Fonds, za který nastupuje i ex-kladenský Jakub Haisman (na konci září by se měl do kladenského dresu vrátit), z české extraligy pak dvojice Ústí nad Labem a Hradec Králové.

„Oproti loňským čtyřem týmům jich máme letos pět, takže při systému každý s každým si všechny celky zahrají dva zápasy za den. Už to pro ně bude velká zátěž,“ uvažuje nahlas místopředseda klubu Milan Maršner.

Slavnostní úvod se uskuteční před sobotním magnetem Kladno – Reprezentace ČR, který vypukne v 19 hodin. „V rámci slavnostního začátku bychom ještě rádi dodatečně pogratulovali reprezentantům, kteří v červnu získali titul mistrů světa do 23 let. Stejně tak klukům, kteří reprezentovali ve dvacítkách i osmnáctkách,“ hlásí Milan Maršner.

A skutečně, reprezentační trenéři na turnaj berou hlavně borce, kteří na začátku léta v Liberci po skvělých výkonech vybojovali zlaté medaile, mimochodem byl mezi nimi i syn kladenského asistenta kouče Jaroslav Procházka a další členové kladenského týmu Milan Teinitzer, Zbyšek Kastner či Vít Kamenář.

Reprezentaci doplní rovněž někteří zkušení hráči, mimochodem opět jich je část spjata s Kladnem, ať už jsou to obránci Soukup s Hrabárem (ten nyní hraje za Beroun), tak nová posila Markytán.

Kladenští trenéři mají také dostatečně široký kádr, v náročném úvodu sezony pak protočí všechny hráče.

Šanci budou mít nejen při Páňa Cupu, ale také o týden později při Final Four Českého poháru, jehož pořadatelství přiklepl svaz právě Kladnu.

To nyní ale myslí hlavně na Páňa Cup věnovaný jak už jsme naznačili Martinu Panenkovi. Někdejší velká naděje klubu získala jeden mistrovský titul, ale pak Martin onemocněl a zákeřné chorobě podlehl. Jeho rodina ale s hokejbalisty zůstala ve spojení, táta jako majitel známé tuchlovické cukrárny na zápasy pravidelně chodí a na turnaji nikdy neschází.

I pro něj se kladenští kluci potí a loni turnaj vyhráli. Obhajoba bude vzhledem k obrovské konkurenci reprezentantů složitá, ale v turnaji se může přihodit leccos.

„Celý klub se na turnaj těší a věřím, že kluky přijdou podpořit také fanoušci. Reprezentace je podle mne obrovským lákadlem,“ dodal Milan Maršner.

23.08.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner