so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Liberec zahajuje mistrovství světa. Kladeňáků zde bude hrát hned několik
Novinky mládež

Liberec zahajuje mistrovství světa. Kladeňáků zde bude hrát hned několik

Mistrovství světa hned několika mládežnických kategorií se odehraje od středy 28. června v Liberci, kam se sjede rekordní počet týmů a zemí. Chybět nebudou ani Kladeňáci, kteří mají zastoupení funkcionářské, trenérské i hráčské v několika kategoriích.

Liberec se těší na úspěchy českých reprezentantů a reprezentantek, ale také na zajímavé výběry velkých soků z Kanady, Spojených států, Slovenska či Velké Británie. Bojovat tady budou od 28. června do 9. července. „Účast zemí je letos rekordní, navíc se hraje v krásných halách včetně moderní Home Credit Areny. Může to být nejlepší šampionát v historii,“ říká vedoucí úseku reprezentací ČR Milan Maršner. Tenhle Kladeňák ví, o čem mluví, jako trenér totiž různé reprezentace mladých vedl a získal i světové zlato.

Také letos může být pyšný na to, kdo všechno bude jeho Kladno na MS reprezentovat. Nejvíc borců je v týmu do 23 let, kde hlavnímu kouči Jiřímu Mašíkovi bude asistovat Jaroslav Procházka st.. A v týmu byl měl být zásadním střelcem jeho syn Jaroslav mladší. K tomu přidejte tři obránce Milana Teinitzera, Vítka Kamenáře a Zbyška Kastnera (všichni jsou na snímku i s gólmanem Křemenákem).

Ve dvacítkách má Kladno zástupce jediného, ale velmi důležitého. Brankář Antonín Křemenák už útočí i v extraligovém Kladně na pozici jedničky a v národním týmu to nebude jiné.
V osmnáctkách, které startují až 3. července, je enkláva čerstvých mistrů republiky z Kladna čtyřčlenná: Matouš Drechsler, Filip Jedelský, Marek Daníček a Jiří Rod.

„S účastí kladenských hráčů jsme spokojeni. Ve dvacítkách by to sice mohlo být lepší a v šestnáctce nemáme dokonce nikoho, ale měli jsme nebo máme slabší ročníky a pracujeme na nápravě. Celkově si myslím, že se kladenský klub rozhodně nemá za co stydět,“ tvrdí Maršner.

Aktuálně ale víc než Kladno sleduje jako vedoucí úseku reprezentací týmy globálně. A na šampionát se těší. „Hraje se v krásném komplexu hal, naše třiadvacítka dokonce bude nastupovat v moderní Home Credit Areně. V tak hezké aréně se mládežnické MS nikdy neodehrálo, hezká je také vedlejší Svijanská aréna,“ těší Maršnera a je rád, že Liberec nabízí spoustu atraktivity i mimo hokejbal. „Což bylo také cílem svazu, protože do města přijedou zahraniční výpravy i s celými rodinami a kromě hokejbalu je budou zajímat také jiné věci, ať už to budou výlety na Ještěd, Sychrov, Frýdlant, návštěva zábavního centra Babylon, či bílí tygři v ZOO. V tomhle ohledu je myslím Liberec krásným místem,“ říká Maršner.

Svaz připravil také doprovodné turnaje pro výběry do 9 a 11 let, a tak se Maršner neobává, že by kvůli startujícím prázdninám zely tribuny prázdnotou. „Toho se opravdu nebojím. Pojede spousta lidí z hokejbalové komunity a věřím, že cestu si najdou na stadiony také fanoušci z Liberce a okolí. Naše týmy budou podporu hodně potřebovat,“ dodal Milan Maršner.

28.06.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner