so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
JUNIOŘI: V sobotu studená sprcha, v neděli euforie. Jde se do semifinále!
Novinky mládež

JUNIOŘI: V sobotu studená sprcha, v neděli euforie. Jde se do semifinále!

Zatímco v sobotu zažili junioři zklamání, když se s prázdnou vraceli ze Svítkova za vyrovnaného stavu čtvrtfinálové série 1:1 na zápasy, v neděli se ponořili do euforie po zaslouženém vítězství v rozhodujícím duelu. V semifinále, které začíná už tuto sobotu, čeká na Rysy Ústí nad Labem.

Kladenští pokračovali v sérii se Svítkovem za stavu 1:0 po prvním zápasu série. Ve druhém utkání, které se odehrálo v sobotu na hřišti Svítkova, Kladno tvrdě poznalo, že vítězství v sérii není vůbec jisté. Rysové ochutnali tvrdou porážku 4:0 a série se tím pádem vyrovnala na 1:1. Druhý den přijeli naopak Svítkovští do Kladna, kde se konal poslední a rozhodující zápas čtvrtfinále.

V první třetině Svítkov, snad myšlenkami na výhru, skóroval jako první, avšak pýchou, která jak známo předchází pád, hostujících hráčů vzešel faul, jenž předpověděl jejich zkázu. Kladenští této šance využili a poslali na hřiště přesilovkou formaci. Ta rychle zavezla míček do pásma a Dominik Bauer nenápadnou střelou od mantinelu zaskočil Šťovíčka v brance hostí.

V druhé třetině Rysové neustálým tlakem unavovali soupeře, jenž nakonec nedokázal ubránit Vojtu Doubravu, který skokem dotlačil míček za brankovou čáru. Necelé čtyři minuty potom vyhráli domácí buly v pásmu soupeře a míček se ocitl na lopatě Michaela Drechslera. To už zvedala ruce střídačka, jelikož viděla, jak Mike napřáhl a golfem propálil vše, co mu stálo v cestě. Poté, aby toho nebylo málo, zvedl náskok domácích na krásných 4:1 Lukáš Patera. Svítkov však stihl snížit brankou do šaten na 4:2.

V závěrečné třetině se podruhé trefil Dominik Bauer, který ve 40. minutě do prázdné vystřelil vedení 5:2 a razítko na postup do semifinále otiskl o minutu a půl později Filip Jedelský, který si pohlídal míček na holi a doprovodil ho do brány, čímž odšpuntoval velkou kladenskou radost.

V semifinále Rysy čeká nabité Ústí nad Labem. Série začíná už tuto sobotu a neděli na severu Čech. Voj

26.05.2023
Vojtěch Lacina / Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner