so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
JUNIOŘI: První krok z osmi splněn. Junioři na úvod čtvrtfinále vynulovali Svítkov
Novinky mládež

JUNIOŘI: První krok z osmi splněn. Junioři na úvod čtvrtfinále vynulovali Svítkov

První zápas čtvrtfinálové série proti Svítkovu junioři s přehledem zvládli. Počáteční nervozita postupem času opadla a svěřenci kouče Moravce zápas jasně dirigovali.

V úvodním klání se Svítkovem si Rysové vytvořili náskok jedné branky, zásluhou Marka Daníčka, který se prosadil přesným golfem z vrcholu kruhů. Brankář se stačil jen ohlédnout.

V druhé třetině zvýšili Rysové náskok o dva góly. Nejprve Jiří Rod našel před brankou Vojtu Velu, a ten zakončil z první do prázdné! Poté Filip Jedelský našel míček odražený od zadního plexiskla a bekhendovou ranou do víka vstřelil minutu a půl před sirénou důležitou branku „do šatny“.

V závěrečné třetině si připsal body také kapitán týmu Petr Slavík, který po rychlé a přesné souhře zakončil mezi nohy soupeřova brankáře. Svítkov zkoušel hru 6 na 3, ale i to se mu vymstilo, kdy přes celé hřiště vystřelil Filip Jedelský, tímto si připisující druhý gól utkání a pečetící na výsledných 5:0.

Kladno se tak v sérii hrané na dva vítězné duely ujalo vedení 1:0 a příští týden se pokusí postup do semifinále dotáhnout na hřišti soupeře.
15.05.2023
Vojtěch Lacina / Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner