so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Někdy skončíš a seš hrdej. Kladno má přesně tenhle pocit
Novinky A-tým

Někdy skončíš a seš hrdej. Kladno má přesně tenhle pocit

Někdy budí i prohra ve sportovci hrdost a přesně to se stalo v neděli hokejbalistům Kladna. S Kertem sehráli během osmačtyřiceti hodin druhé strhující představení, zase sahali po výhře, ale tentokrát ji uzmul protivník a slaví postup do semifinále. Ale ruku na srdce, kdo čekal, že Kladno ve čtvrtfinále favorita takhle potrápí?

Po sobotní úchvatné koncovce rysů tentokrát Pražané nastoupili zhurta a během pár minut získali dvougólové vedení, když se krátce po sobě prosadili Vaněk a L. Lhota. To byla studená sprcha, ale domácí nezmrazila, ba spíš osvěžila. Hlavně je však osvěžilo Pražákovo snížení po přestávce při vyloučení Šperla a zase se hrálo v úchvatném tempu nahoru dolů.

Vše opět gradovalo ve třetím dějství. V jeho polovině se spustila euforie na straně Kladna, když nejprve Procházka vyrovnal a po minutě poslal domácí do vedení Daníček.

Rázem to bylo 3:2 a domácí senzačně sahali po zápase číslo 5. Jenže přišla dvě vyloučení po sobě a zatímco to Kohoutovo ještě kluci přežili, Důrasovo už kapitán Šperl potrestal. Do konce chybělo něco málo přes dvě minuty…

Prodloužení bylo rychlé, tak jako v sobotu. Už v jeho 97. vteřině se dostal do šance Plzák a využil ji. Tentokrát přišla obrovská radost hostů, kteří se těší na semifinále, ale tenhle souboj s osmým celkem tabulky si budou určitě pamatovat a Kladeňáci také. Zaslouženě si vysloužili aplaus publika, protože co předvedli v sobotu a neděli, to byl skutečně vrcholný hokejbal se vším, co k tomu patří.

HBC Kladno – KERT Park Praha 3:4 po prodloužení (0:2, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky:18. Pražák (Špaček, Dědič), 37. Procházka (Adam, Singer), 39. Daníček (Singer) – 5. Vaněk (Zvonek, Šperl), 6. L. Lhota (Jágr, Laurinc), 43. Šperl (Kruček, T. Lhota), 47. Plzák (Danko). Konečný stav série: 1:3, postupuje KERT Park.

Kladno: Křemenák – Dědič, Důras, Hrabár, Kamenáč, Kastner, Soukup, Teinitzer, Zdrůbecký – Adam, Daníček, Jedelský, Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Prokop, Rychlý, Schnaubelt, Singer, Špaček.

Kert Park: Návara – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Novák, Peschout, Rozenberg, Šperl, Vrabec – Danko, Fejfar, Jágr, Kruček J., Kruček M., Lhota L., Lhota T., Plzák, Vaněk, Zvonek.

30.04.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner