so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Žal se odkládá, rysové si proti mistrovi vynutili zápas číslo 4
Novinky A-tým

Žal se odkládá, rysové si proti mistrovi vynutili zápas číslo 4

Konec sezony a žal se odkládají, hokejbalisté Kladna skolili hrdého mistra. V prodloužení zápasu číslo 3 se trefil Jiří Singer a rysům vynutil čtvrtý duel. Za stavu 1:2 do něj půjdou opět doma na Městském stadionu v neděli od 16 hodin. Přijďte před čárami držet palce i Vy, sobota byla tou nejlepší možnou pozvánkou.

Zatímco loni tým ve finále vyhrál jedno utkání na Kertu, letos tam dvakrát podlehl a doma čelí hrozbě vyřazení. Jenže to co se doma nepovedlo před rokem, to letos svěřenci trenérů Švancara a Procházky zvládli hned napoprvé. Co je k domácímu triumfu 4:3 přivedlo?

Nezbytné štěstíčko tam klidně hledejte, ale hlavně hodně poctivý výkon podpořený kvalitou. Ubránit od míčku neoddělitelné kluky jako Zvonka, Fejfara, Kručka či Danka je skoro nelidský úkol, bere to i spoustu sil. Přesto je rysové našli a stíhali i útočit, i když byl sok aktivnější.

Těžko vyzdvihovat jednotlivce, ale jednoho za všechny určitě: brankář Antonín Křemenák slavící 19. narozeniny podal těžko uvěřitelný výkon, chytil více než 40 střel a potvrdil, že právem pomýšlí na nominaci na MS dvacítek.

Hlavně ale dotáhl Kladno k ohromně cenné výhře, protože tým po letních změnách se ne a ne usadit, play-off zachránil až na poslední chvíli a dokonce hrozilo, že bude hrát o záchranu, s čímž nemá žádné zkušenosti.

Místo toho má teď skalp hrdého mistra, zatím jeden.

Přitom Pražané začali skvěle a už po necelé minutě vedli. Jenže střelec zápasu Jiří Singer brzy vymetl pavučiny v Návarově kleci a bylo vyrovnáno. To samé se dělo ve druhé části, jen v opačném gardu. Tentokrát se trefil bombou Teinitzer, ale L. Lhota z mezikruží odpověděl.

Zápas pak gradoval, třetí dějství nabídlo strhující hokejbal, kterému nechybělo nic. Včetně rvačky, kterou při obraně Křemenáka rozpoutal Schnaubelt, ale její hlavní část si vzal na starosti Jaroslav Procházka. Ač na to Prochy nevypadá, Vaňka nakonec složil pod sebe.

Ale hlavně! Poté, co Šperl vrátil hostům vedení, tak právě Procházka po souhře s Kohoutem využil přesilovku a začínalo se znovu.

To už byl hodně vidět šestnáctiletý kladenský mladíček Marek Daníček, jemuž ve středu trenéři oznámili, že ho čeká premiéra mezi chlapy. V závěru byl hodně vidět a v prodloužení spolu s Adamem vymysleli pro hosty smrtící akci, kterou přesně zakončil opět Singer – 4:3!

Série tak pokračuje, těšte se!

HBC Kladno - KERT Park Praha 4:3 po prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0). Branky a nahrávky: 10. Singer (Adam), 17. Teinitzer (Schnaubelt), 43. Procházka (Kohout, Hrabár), 47. Singer (Adam) – 1. Vaněk (M. Kruček, Zvonek), 24. L. Lhota (Fejfar), 37. Šperl (T. Lhota).

Kladno: Křemenák – Dědič, Důras, Hrabár, Kastner, Soukup, Kamenář, Teinitzer– Adam, Singer, Daníček, Kohout, Pražák, Procházka, Schnaubelt, Špaček, Patera. Trenér: Slavomír Švancar


29.04.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner