so 25. 11.
HBC Kladno SK Hokejbal Letohrad
2:6
Reportáž
so 24. 2.
HBC Kladno TJ Snack Dobřany
15:30 h.
JUNIOŘI: Rysové vynulovali Kelty a mají jisté čtvrtfinále!
Novinky mládež

JUNIOŘI: Rysové vynulovali Kelty a mají jisté čtvrtfinále!

Po vysoké prohře v Ústí nad Labem se juniorka vzchopila a porazila Kelty doma 2:0. Rozhodla první třetina, kde jediné dvě branky padly, pak už se skóre nepohnulo a Rysové oslavili přímý postup do čtvrtfinále play off.

Proti Keltům si junioři sáhli na dno. Všichni – počínaje brankářem Markem Štěpánkem, který zapsal 24 přesných, místy velmi těžkých a pohledných zákroků. Kelti sice po celý zápas hrozili, ať nebezpečnými střelami z mezikruží, nebo tvrdou hrou v předbrankovém prostoru, ale i díky pevné kladenské obraně branky nedosáhli.

Utkání poznalo jen dva střelce. Jako první slavil Filip Jedelský po přihrávce Vojty Vely. Svou střelu od modré čáry schoval za hráče a míček zapadl přesně k pravé tyčce rozhozeného gólmana. Ke konci první třetiny se navíc prosadil i Marek Daníček, a to ve velkém stylu! Centr třetí formace se do míčku opřel baseballovým úderem zrovna ve chvíli, kdy časomíra ukázala 12 vteřin do sirény. Balonek prosvištěl do pravého růžku branky a dvougólové vedení, které už si Rysové pohlídali, bylo na světě.

Co to znamená v konečném zúčtování? Bez ohledu na výsledek posledního zápasu, který Rysové odehrají proti Třinci, už je jasné, že se v nadstavbové skupině umístí nejhůře na čtvrté příčce, což jim zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále play off!

25.04.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner