so 25. 11.
HBC Kladno SK Hokejbal Letohrad
2:6
Reportáž
so 24. 2.
HBC Kladno TJ Snack Dobřany
15:30 h.
Favorit vede 2:0, ale v neděli rysové drželi naději až do závěru
Novinky A-tým

Favorit vede 2:0, ale v neděli rysové drželi naději až do závěru

Dřeli v sobotu i neděli, nedali kůži lacino, rvali se jako opravdoví Kladeňáci. Ale na mistra to nestačilo. Kert Park zvládl doma Lužinách oba víkendové duely čtvrtfinále play-off a k postupu mu stačí jedna výhra. Naopak Kladno musí uspět třikrát v řadě, jestli chce kolos srazit z jeho piedestalu, kde trůní už pět let. Rozdíl mezi oběma zápasy? V sobotu sice kapitán Martin Špaček dvakrát skóroval, ale jinak byl mnohem dramatičtější a ze strany Kladna povedenější odvetný duel. V něm chybělo svěřencům Slavomíra Švancara a Jaroslava Procházky jediné, vstřelit branku.

Ale zpět do soboty, kdy favorit začal jak potřeboval a po trefách Kručka a Zvonka vedl brzy 2:0. Ale Špaček do pauzy snížil a ukázal, že Pražané musí zůstat ostražití. Ti sice ve druhé části Jirotku překonali potřetí, ale definitivní klid jim dal až úvod posledního dějství, kdy se krátce po sobě trefili Danko s Kovárníkem. Přesilovková trefa Špačka pak značila už jen kosmetickou úpravu ze strany modrých.

Slavomír Švancar sliboval, že to Kert nebude mít s Kladeňáky tak lehké, jak ukazovalo pořadí po základní části, kde rivaly dělilo sedm míst. A to se potvrdilo v neděli. Kladenští tentokrát s Křemenákem v bráně drželi vyrovnaný stav 0:0 více než půlku zápasu, perfektně bránili a mladík mezi tyčemi ukazoval svůj talent. Pak ho překonal Danko, ale pořád byl zápas víc než hratelný.
Jenže pět minut před koncem přišly nešťastně momenty. Nejdřív Kamenář smolně vyhodil míček za plexi a musel na trestnou. Domácí v přesilovkách září už roky a také tady se jim povedla kombinace, když Zvonek našel od červené J. Kručka a ten přesně přehodil Křemenákův beton.
Následně Jágr dovršil pěknou kombinací domácí výhru, jíž pečetil ještě Danko při power-play hostů.
„Výsledek je podle mne krutý, kluci o to odmakali a chybělo jim trochu víc štěstí,“ mínil obránce František Pliml, jenž na jaře kvůli zranění hrát nemohl a v pondělí ho čeká operaci menisku.

Třetí zápas série se hraje v sobotu 29. dubna od 16 hodin v Městské hopkejbalové aréně Kladno.

Kert Park Praha – HBC Kladno 5:2 (2:1, 1:0, 2:2). Branky a nahrávky: 8. M. Kruček (Vaněk, Zvonek), 10. Zvonek (Vaněk), 24. L. Lhota (Danko), 32. Danko (Novák, Jágr), 34. Kovárník (Lhota, Novák) – 12. Špaček (Kohout), 45. Špaček (Pražák)
Kert Park Praha: Návara – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Novák, Peschout, Rozenberg, Šperl – Danko, Jágr, Kruček J., Kruček M., Lhota L., Lhota T., Suchánek, Vaněk, Wróbel, Zvonek.

Kladno: Jirotka – Dědič, Důras, Hrabar, Kamenář, Kastner, Soukup, Zdrůbecký – Adam, Kohout, Kyclt, Patera, Pražák, Procházka, Prokop, Rychlý, Schnaubelt, Špaček, Teinitzer

Kert Park Praha – HBC Kladno 4:0 (0:0, 1:0, 3:0). Branky a nahrávky: 26. Danko (Šperl), 41. J. Kruček (Zvonek, Wróbel), 42. Jágr (Kruček, Zvonek), 45. Danko (Rozenberg).
Kert Park Praha: Návara – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Novák, Peschout, Rozenberg, Šperl, Vrabec – Danko, Jágr, Kruček J., Kruček M., Lhota L., Lhota T., Plzák, Vaněk, Wróbel, Zvonek.
Kladno: Křemenák – Dědič, Důras, Hrabar, Kamenář, Kastner, Soukup, Zdrůbecký – Adam, Kohout, Kyclt, Patera, Pražák, Procházka, Prokop, Rychlý, Schnaubelt, Špaček, Teinitzer.
23.04.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner