so 15. 4.
HBC Kladno HBC Svítkov Stars Pardubice
9:3
Reportáž
JUNIOŘI:  Rysové si pochutnali na Pirátech a jdou dál!
Novinky mládež

JUNIOŘI: Rysové si pochutnali na Pirátech a jdou dál!

Hradec v druhém klání proti Kladnu sice vstřelil první gól, ale to se rozhodně nelíbilo Jiřímu Rodovi, který díky spolupráci rychle ukončil debaty, o tom, kdo bude mít zápas pod kontrolou. Do konce první třetiny ještě úřadovali v kanadském bodování kapitán Petr Slavík, po přihrávce Filipa Bartáka, a také Matouš Drechsler po přihrávce, tentokrát jiného, Filipa Jedelského.

V druhé třetině si připsal body opět kapitán Petr Slavík, díky nahrávajícím Dominiku Bauerovi a Filipu Bartákovi, za branku, a tak byl stav na jejím konci 4:1.

Ve třetí třetině nastala chyba ve střídání (na straně domácích), jenž hladoví piráti využili ke snížení stavu na 4:2. Do konce zápasu kladenští vstřelili Hradci ještě dva góly, Roman Schönherr a Vojtěch Vela z přesilové hry (6:2).

K zápasu se nám vyjádřili i domácí hráči

Asistent Doubrava, centr třetí formace, hodnotí cíl své lajny za splněný. Měl totiž hlavně hájit Kladenskou bránu, což se mu i přes jeden inkasovaný, ale i vstřelený gól povedlo, skóroval výše zmíněný útočník Roman Schönherr po sólo akci. Dále už jen dodal, že ho na vhazováních soupeř potrápil, ale nic, s čím by si zkušený centr neporadil.

Do diskuze se také zapojil brankář rysů Antonín Křemenák. Ten se den předem zúčastnil zápasu A-týmu, který nedopadl úplně podle představ, ale i z této zkušenosti čerpal ponaučení. Na hřišti si byl Křemenák velmi jistý, a to také ukázal aktivním zapojením do rozehrávky. Ať už hašením situací v samotném brankovišti nebo také přihrávkami až na střed hřiště, a to i za rizika propadnutí. Na své konto si připisuje 34 úspěšných zákroků.

Kladno za zápas s Hradcem získává svou převahou na hřišti zaslouženě 3 body.

PS: Pevně věříme, že se hattrick kapitánovi týmu příště povede!

09.04.2023
Vojtěch Lacina / Foto: Ivana Jedelská
Sdílet na sociálních sítích
banner