so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Rysové jsou po nájezdech opět ve Final Four Českého poháru!
Novinky A-tým

Rysové jsou po nájezdech opět ve Final Four Českého poháru!

​Také v pohárovém duelu potvrdili hokejbalisté HBC Kladno velkou aktuální pohodu a v deštivém počasí si poradili doma se silnými Pardubicemi 2:1 po nájezdech. Zahrají si tak stejně jako loni Final Four Českého poháru. Rozhodující nájezd proměnil Jiří Hrabár.

Zápas ovlivnila přívalová vlna deště spojená s kroupami a bouřkou nad Kladnem. Rozhodčí museli v první třetině duel na 25 minut přerušit a poté se pokračovalo vlastně už bez přestávek.

Domácí navázali na extraligové výhry z Ústí nad Labem a doma s Letohradem a vlastně podruhé za sebou zdolali aktuálně druhý tým extraligové tabulky. O víkendu srazili ze stříbrné příčky Letohrad a ve čtvrtek přemohli Pardubice, které tam trůní nyní.

Do vedení šli rysové v sedmé minutě po ráně Michala Dědiče. Pardubice srovnaly krok 37 vteřin před koncem druhé třetiny Moravcem, a víc branek ze hry už v zápase nepadlo – ani v prodloužení. Rozhodly nájezdy, v nichž na úvod skóroval domácí Procházka, ale hned na to ve čtvrtek skvělého Jirotku překonal Vlasák. Stejně jako v sobotu proti Letohradu pak šel na věc Jiří Hrabár a opět nezaváhal. Zajíček následně neuspěl, domácí Špaček sice také ne, ale protože ani Česák, do finále se podívá kladenská parta.

„Podali jsme zase výkon, jaký nás dovedl k úspěchu v předešlých zápasech, mužstvo je teď konečně na správné vlně. Čeká nás sice velmi těžký zápas v Plzni, protože domácí se na jaře také hodně zlepšili, ale věřím, že když zase budeme hrát co umíme, můžeme uspět,“ hlásí asistent trenéra Kladna Jaroslav Procházka.

HBC Kladno – HBC Pardubice 2:1 ss (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0). Branky: 7. Dědič (Schnaubelt), roz. náj. Hrabár – 30. Moravec (Strouhal).

31.03.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner