so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Kohout se k hattricku nehlásí, postup jistil novic Slavík
Novinky A-tým

Kohout se k hattricku nehlásí, postup jistil novic Slavík

​Zápas 4. kola Českého poháru rysové v Písku nakonec zvládli, i když z vedení 4:0 jim nakonec nezbylo téměř nic a junior Petr Slavík jistil konečnou výhru 5:3 až střelou do prázdné brány při power-play domácích. Tři góly si připsal do statistik Martin Kohout, ale hattrick odmítá.

„Podle mne jsem dal góly jen dva, i když mi napsali tři. Jednou jsem míček přistrčil Milanu Teinitzerovi a ten střílel. Nejsem si vědom žádné mojí teče,“ odmítal stavění slavobrány Martin Kohout.

Nad Otavou byl jeho tým jasným favoritem, ačkoliv tam odcestoval se slátanou sestavou. Nastoupit nemohl třeba Jaroslav Procházka, který se smolně zranil po pár vteřinách sobotního extraligového duelu s KERT Parkem (opět rameno), naopak v sobotu absentující František Pliml hrál a dal jednu z branek.

V téměř aprílovém počasí si domácí s ex-kladenským gólmanem Vítem Čapkem užívali hokejbalový svátek. Kladno má přece jen zvuk a Písek se chtěl před pěknou návštěvou vytáhnout. Hrál jednoduše vzadu, na brejky, ale za stavu 0:4 se zdálo, že nemá naději. Jenže pak do té doby výtečně chytající Antonín Křemenák inkasoval, sedm minut před koncem podruhé, a když scházelo tři čtvrtě minuty, korigoval Sýbek svou druhou trefou už na 3:4.

Koncovku však rysové zvládli, když zkušený Šíma přihrál mladíčku Slavíkovi a ten první start v A týmu ozdobil hned důležitou brankou.

„Zápas byl zvláštní v tom, že jsme zažili snad všechny druhy počasí. Sníh střídalo sluníčko, pak vichr, déšť se sněhem. Chyběla snad jen mlha,“ smál se Martin Kohout, podle něhož vzali domácí zápas prestižně. „My pak dostali nějaké trochu nešťastné góly, ale konec jsme pohlídali. Zápas měl díky asi stovce diváků docela pěknou kulisu,“ dodal Martin Kohout, jehož neodradila v cestě na jih ani rána do obličeje, kterou schytal v sobotu od ostrého hocha KERT Parku Šperla. „Kluci mi říkali, že faul nebyl, asi jsem to viděl nějak špatně. Ale i když jsem chvíli ležel, jsem v pohodě,“ dodal sympaťák z Berouna, který už je spíš Kladeňákem. Ale hokejbal za tím nehledejte, spíš ženu…

HC ŠD Písek – HBC Kladno 3:4 (0:2, 1:1, 2:1). Branky: 24. Konopa, 38. a 45. Sýbek – 6., 14. a 20. Kohout, 18. Pliml, 45. Slavík.

27.02.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner