so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Jarní část extraligy zahajuje zostra, přijede mistr. Uspějí namakaní rysové?
Novinky A-tým

Jarní část extraligy zahajuje zostra, přijede mistr. Uspějí namakaní rysové?

​Loni na jaře proti sobě sehrály výborné finále play-off, pěkný zápas odmakaly oba týmy i na podzim. Teď se hokejbalisté Kladna a mistrovského pražského KERT Parku utkají v prvním kole jarní části extraligy, a tak se hned v únoru mohou fanoušci těšit na parádní hokejbal. V Městské aréně v Kladně se začne v sobotu v 11:00 hodin a zápas vysílá přímým přenosem i Youtube kanál hokejbal.cz.

V posledních letech je pražský celek z Lužin úspěšnější než kladenský, převzal od něj pomyslnou korunu krále českých klubů. Rysové loni na jaře konečně po letech pronikli do finále a po pražských duelech drželi nadějný stav série 1:1. Doma ale na soka nestačili a ten obhájil mistrovský titul.

A na podzim? Kladenští odehráli na Lužinách jednu ze svých povedenějších partií, jenže to nestačilo na víc než prohru 2:5. „Ale ten zápas od nás nebyl špatný. Dostali jsme jeden laciný gól a nechali se vylučovat. KERT zápasy obyčejně zlomí právě v přesilovkách, které umí výborně. I proto bude jedním z hlavních bodů naší přípravy na sobotu debata o disciplíně,“ říká asistent trenéra Kladna Jaroslav Procházka.

On i hlavní kouč Slavomír Švancar jsou spokojeni se zimní přípravou. Kvalita byla znát také v jediném přípravném duelu, který rysové odehráli v neděli proti Ústí nad Labem a vyhráli 3:1. „Na hráčích byla vidět chuť a výborná fyzička. Běhali vážně hodně a bojovali o sestavu,“ usmál se Procházka, úsměv mu však uvadl při vzpomínce na zranění zkušeného Dana Hnízdila, alias Geka. Při špatném pohybu si zranil koleno a čeká ho vyšetření. „Máme z toho obavy, Gek je důležitým článkem sestavy. Větší vyšetření ho čeká, ale nevypadá to zatím moc nadějně,“ hořekuje Procházka.

Jiní borci se naopak po dlouhých absencích do týmu vrátili. Hlavně dva hráči s přesahem do reprezentace, a to berounský Jiří Hrabár, který má vyřízen od Keltů střídavý start, a disciplinárkou omilostněný Milan Schnaubelt.

„Oba nám mohou opravdu hodně pomoci, Jirka rozehrávkou i střelou, Milan obrovskou chutí do hry, důrazem i šikovností,“ je rád kladenský asistent a přivítal rovněž návrat uzdraveného Jana Prokopa, ještě pořád mladého a nadějného hráče.

Kladno má aktuálně hodně široký kádr, ale o víkendu určitě dostanou prostor všichni borci. Kromě sobotního duelu s KERT Parkem totiž tým čeká ještě nedělní výjezd do Písku, kde je vyzve v Českém poháru domácí Písek (13:00). Rovněž u Otavy bude chtít kladenská parta uspět.

Teď však vzhlíží hlavně k extralize proti Pražanům. „Podobně jako my ještě nejsou ideálně rozehraní, to by nám mohlo hrát do karet. Navíc vzhledem k našemu postavení v tabulce a těžkému losu (příští týden jedou rysové do Pardubic) potřebujeme každý bod jako sůl. Věřím, že se o ně kluci pořádně poperou,“ dodal Jaroslav Procházka.

24.02.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner