so 25. 11.
HBC Kladno SK Hokejbal Letohrad
2:6
Reportáž
so 24. 2.
HBC Kladno TJ Snack Dobřany
15:30 h.
Junioři a dorostenci polykají tréninkové dávky a vyhlíží soustředění
Novinky mládež

Junioři a dorostenci polykají tréninkové dávky a vyhlíží soustředění

Jeden den na zotavenou z oslav příchodu nového roku dostali junioři a dorostenci, kteří se už 2. ledna hlásili trenérům v tělocvičně. Společně trénují čtyřikrát týdně se zvláštním zaměřením na výbušnou sílu. Vrcholem přípravy bude soustředění v Kralupech nad Vltavou, kde už si hráči osvěží i hru s holí.

„S docházkou jsme zatím spokojeni,“ přikyvuje trenér Moravec na dotaz, jak se klukům na začátku nového roku chtělo zpátky do „práce“. Už od 2. ledna, kdy se poprvé sešli v hale, trénují dorostenci a junioři čtyřikrát týdně.

„Z toho tři tréninky jsou zaměřené na rozvoj maximální a výbušné síly, čtvrtý na protažení celého těla,“ říká Moravec, jenž byl s týmem zvyklý v závěrečné fázi přípravy vyjet do hor. Dřinu na zasněžených kopcích – tak jak ji poznali mnozí před nimi – ale letos Moravcovi svěřenci nezažijí. Už proto, že sněhu moc není. A také proto, že místo na vršky se chystají k Vltavě. Ale určitě ne na koupání!

„Na soustředění v Kralupech nad Vltavou hráči absolvují denně tři tréninkové jednotky zaměřené převážně na rychlost, herní kombinace a systém. Po návratu ze soustředění se přesuneme na hřiště, kde se budeme věnovat přesilovkám, oslabením a zkompletujeme hru,“ říká Moravec.

Jak juniory, tak dorostence čeká na jaře souboj o nejvyšší příčky. A trenéři dělají všechno pro to, aby byli hráči kvalitně připraveni.

16.01.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner