so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
JUNIOŘI: Doma se neprohrává. Rysové si zařvali a skolili prachatické Horaly
Novinky mládež

JUNIOŘI: Doma se neprohrává. Rysové si zařvali a skolili prachatické Horaly

Napětí, nervy a radost, to vše příznivci hokejbalu zažili při sobotním utkání Kladna s Prachaticemi. Všichni totiž věděli, že do konce základní části juniorské extraligy moc zápasů nezbývá a každý bod se počítá k udržení na předních příčkách tabulky.

Celou první třetinu svého protivníka Rysové drželi víceméně v jeho obraném pásmu, ale nedokázali se prosadit. Pak hostující Pavlík v nahodilém protiútoku zaskočil kladenskou obranu, včetně brankáře a rozjásal své spoluhráče.

Nabuzení Highlanders čelili útokům Rysů i ve druhé třetině, a protože si šelmy na horalech několikrát vylámaly zuby, přišel další políček. Dvě a čtvrt minuty před druhou sirénou skóroval prachatický Štěpánek a bylo to o dvě branky.

Kladenský kouč Moravec společně s kapitánem týmu své hráče v kabině motivovali a z burácející šatny tým vyběhl s heslem "doma se neprohrává"! Do dvou minut v snížil na rozdíl jedné branky Vojtěch Vela, hned na to se prosadil Jiří Rod a za čtyři minuty se radoval i Filip Jedelský po asistencích předchozích dvou zmíněných, čímž kompletní druhý útok zařídil obrat v utkání. Do konce zápasu už Kladno soupeře k ničemu nepustilo a zapsalo veledůležité tři body do tabulky.

05.11.2022
Vojtěch Lacina / Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner