so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Chybami se člověk učí. Junioři hodili prohru za hlavu a porazili Kovo
Novinky mládež

Chybami se člověk učí. Junioři hodili prohru za hlavu a porazili Kovo

Po sobotní porážce v Berouně přišla nedělní výhra proti Kovu. Junioři se poučili ze svých chyba a Pražany s přehledem přehráli. Navíc dopřáli premiéru třináctiletému brankáři Paterovi.

Už od prvního střídání bylo jasně vidět, kdo bude určovat obraz hry. Rysové vlétli na svého protivníka a už zkraje druhé minuty ho překvapili rychlým gólem Filipa Jedelského. S vícero odehranými minutami se hra zrychlovala a Rysové, odhodláni vyhrát za každou cenou, zvýšili náskok v první třetině na tři branky – trefili se Jiří Rod a Filip Barták.

Kouč Moravec své svěřence motivoval, aby v tempu nepolevovali, a to zejména poté, co Kovo z ojedinělé akce vytěžilo branku, která ho mohla dostat do hry. Rysové se ale nenechali rozhodit a vzápětí odpověděli gólem Filipa Jedelského. Na něj navázal kapitán Petr Slavík, který prolomil střeleckou smůlu a překonal Jánošíka popáté. Do konce druhého dějství brankář Pražanů lovil balonek ze sítě ještě dvakrát – postarali se o to Dominik Bauer a Roman Schönherr.

Ve třetí třetině Kladno zvolnilo a Pražané trestali. Robin Vondráček dvěma zásahy snížil na rozdíl čtyř branek, víc už toho ale Pražané nestihli, a to navzdory závěrečné pětiminutovce, kdy postupně dostali k dispozici přesilovku pět na čtyři, následně dokonce i pět na tři. A teď pozor! Minutu a půl před koncem základní hrací doby ve dvojnásobném oslabení přichystal kouč Moravec křest ohněm pro teprve třináctiletého brankáře starších žáků Karla Pateru, kterého poslal zápas dochytat po Marku Štepánkovi. A mladíček obstál! Kryl všechny pokusy hostí a při své premiéře mezi o čtyři až šest let staršími kluky zapsal i první vítězství!

02.11.2022
Redakce / Vojtěch Lacina
Sdílet na sociálních sítích
banner