so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Junioři keltské oppidum nedobyli. Z Berouna se vrací bez bodu
Novinky mládež

Junioři keltské oppidum nedobyli. Z Berouna se vrací bez bodu

Druhé vzájemné setkání Rysů a Keltů v sezoně vyznělo lépe pro tým Berouna, který si vítězstvím upevnil pozici na čele tabulky západní skupiny juniorské extraligy. Kladno si bude chtít spravit chuť hned v neděli proti Kovu Praha.

Od prvního vhození míčku na hrací plochu si Kelti vytvářeli převahu, zlehka se dostávali do kladenského obranného pásma a gólmana Rysů Křemenáka patřičně zaměstnali. Z aktivního přístupu těžili berounští první branku, když se tečí střely z mezikruží prosadil už ve druhé minutě Kurhajec. V polovině první třetiny navíc bylo v Berouně ještě veseleji, když přečíslení dvou na jednoho gólově zakončil Havel a Kelti vedli 2:0.

V prostředním dějství se Kladno dostalo do hry zásluhou využité přesilovky. Postaral se o to Hamouz. Zápas pak byl dlouho otevřený a mohl se klidně přiklonit na kteroukoli stranu.

Ve třetí třetině na hřišti zhoustla atmosféra. Na trestných lavicích obou týmů byl provoz jako v odpolední dopravní špičce. Při hře ve čtyř proti čtyřem Kladno neubránilo rychlý útočný výpad a další přečíslení zužitkoval Žežulka, jehož gól pečetil vítězství Berouna 3:1. Kladno odjelo domů s prázdnou a má několik hodin na to, aby se z porážky oklepalo a spravilo si chuť v nedělním zápase proti pražskému Kovu.

29.10.2022
Vojtěch Lacina / Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner