so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Po průšvihu dobrý zápas doma, Rysové připisují body za Plzeň
Novinky A-tým

Po průšvihu dobrý zápas doma, Rysové připisují body za Plzeň

Sváteční víkend zvládli hokejbalisté Kladna jen napůl. V pátek hodně nečekaně padli na půdě nováčka z Prachatic 0:3, ale v sobotu už na domácím hřišti přehráli předposlední a ještě víc se trápící Plzeň 3:1.

Kladenský trenér Slavomír Švancar už mohl nasadit do obou zápasů uzdraveného gólmana Jirotku, ale scházel mu obránce Dědič a v pátek také kapitán Špaček.

V pátek ale hlavně scházela přesná střelba. Na jihu Čech si Kladno vytvořilo dostatek šancí, jenže gólmana Pixu nebyl schopen nikdo překonat. A protože domácí využili co měli, slavně porazili poprvé v historii kladenský klub. Dvěma body se na tom podílel útočník Jaromír Markytán, který kdysi v Kladně působil. „Koncovka nás trápí od začátku sezony. Střel je hodně, ale nejdeme do předbrankového prostoru. Gólman to kolikrát vyrazí, ale my tam nejsme, abychom to doklepli do sítě,“ mrzelo kladenského navrátilce Daniela Hnízdila, který zápas přirovnal k porážce v Letohradu, kde bylo mužstvo dlouho lepší, ale pak vyrobilo chyby a nezískalo ani bod.

O den později už naskočil do sestavy Martin Špaček a jakou je personou ukázal třeba v předposlední minutě, kdy nejnebezpečnějšího střelce Plzně Lokajíčka dvakrát parádně zblokoval a vysloužil si ovace spoluhráčů i publika, ve kterém seděli také hokejisté Dotchin, Bow, Brodecki a Kubík. Po právu, Kladno v té chvíli hájilo dvougólový náskok a tuhle výhru si už nehodlala nechat ujít.

Zásadní kroky k bodům udělali domácí v závěru první třetiny. Nejdřív ukázal svou zkušenost Dan Hnízdil, a byť po jeho kličce skončil míček na tyčce, Ondra Pražák ho zasunul na místo určení.

Chvíli poté předvedl nejpěknější akci utkání Jarda Procházka a po kličkované minovým polem Plzně zavěsil za záda ex-kladenského gólmana Čapka na 2:0.

Ve druhé třetině si Rysové zápas zase zkomplikovali. Promarnili šance, pak mladá, ale velmi přesná rozhodčí Synková vyloučila Singera a Lokajíček dokonalou ranou snížil, protože Jirotka neviděl vůbec nic.

Když vzápětí Procházka v sólovém úniku upadl při zakončení a hned poté po výběhu neskóroval v tutovce ani Barnošák, zase se čekalo trápení.

Mohlo přijít, jenže Jirotka vychytal velkou šanci Votruby a Hanuše svými prostnými na brankové čáře donutil zakončit vysoko nad. To už však bylo ve chvíli, kdy domácí přece jen uklidnila třetí branka. V rychlé akci vydřel míček Pražák a jeho nabídku poslal do sítě tvrdý šutér Soukup.

V závěru se hráči trochu kočkovali, Barnošák po pěstní výměně názorů skončil na trestné, ale body už zůstaly doma.

„Já doufám, že už se to po tomhle zápase zlomí. Je to jen v nás, a když budeme hrát, co máme, porazíme každého,“ je si jistý Dan Hnízdil.

Že není jeho návrat do Kladna ideální, to vidí, ale nezmatkuje. „Když jsem sem přišel před patnácti lety poprvé, bylo nás také asi šest nových hráčů a byli jsme po sedmém kole předposlední. Bylo to úplně to samé a nakonec jsme hráli finále s Habešovnou,“ připomněl staré časy, které by rád zopakoval.

Je rád, že je zpět v Kladně, po konci angažmá v Mostu se chtěl vrátit do klubu, kde toho prožil v kariéře nejvíc. „Kam jinam bych šel než sem. Byly i jiné nabídky, ale já chtěl jít se Slávou (Švancarem) a dalšími kluky jednoznačně do Kladna,“ řekl Hnízdil.

Nicméně je mu jasné, že tým musí trenérovi, který si špatné výsledky hodně bere, trochu pomoci. „Já s ním byl dva roky v Mostu, předtím čtyři roky v nároďáku, takže vím, že je to skvělý trenér. Hrajeme sice trochu jiný styl než za Drahoše Kadlece, je tady řada nových hráčů, ale jsem si jistý, že až si to trochu sedne, budeme zase dobří. Jen mu musíme pomoci my,“ dodal Dan Hnízdil alias Gek.


HBC Prachatice – HBC Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky:13. Markytán (Švácha), 24. Štěpánek (Uhlíř, Markytán), 45. Tácha.


Kladno: Jirotka Důras, Teinitzer, Kastner, Pliml, Soukup, Kamenář, Zdrůbecký – Král, Patera, Singer, Procházka Ja., Adam, Hnízdil D., Pražák, Barnošák, Kohout, Rychlý.

HBC Kladno – HBC Plzeň 3:1 (2:0, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky:14. Pražák (Hnízdil, Singer), 15. Procházka (Kohout, Barnošák), 36. Soukup (Patera, Pražák) – 24. Lokajíček (Hanuš, Vobruba).

Kladno: Jirotka – Důras, Kamenář, Kastner, Kočka, Kyclt, Pliml, Soukup, Teinitzer, Zdrůbecký – Adam, Barnošák, Hnízdil, Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Rychlý, Singer, Špaček.

29.10.2022
Text: Redakce, foto: Jana Procházková
Sdílet na sociálních sítích
banner