so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Pevnost Kladno. Junioři doma neprohrávají, porazili i Ústí
Novinky mládež

Pevnost Kladno. Junioři doma neprohrávají, porazili i Ústí

I ve čtvrtém domácím zápase udrželi junioři neporazitelnost a ukázali, že na Kladno se pro body jezdit nebude. Tentokrát se o tom přesvědčila ústecká Elba, které Rysové vrátili porážku z prvního vzájemného měření sil.

Počátek první třetiny byl opatrnější. Žádná strana se nechtěla dopustit zbytečné chyby. Až v druhé patnáctiminutovce otevřelo skóre Kladno. Po pěkné souhře si první formace vytvořila tlak a vytěžila z něj branku. Po přihrávce Petra Slavíka zavěsil do šibenice útočník Michael Drechsler. Ústí však odpovědělo gólem do šaten.

Z kraje třetí třetiny inkasovalo Kladno podruhé a Ústí překlopilo vedení na svoji stranu. V posledních minutách, při hře šest na čtyři, však Kladno po kombinaci Filipa Bartáka a Lukáše Patery slavilo srovnávací gól, a tím pádem poslalo zápas do prodloužení, které však vítěze neurčilo.

Na to, kdo si odnese výhru, si museli diváci počkat do samostatných nájezdů. Ten rozhodující proměnil kladenský Matouš Drechsler.

Rysové se můžou radovat pobojovném a zodpovědném výkonu celého týmu. V těžkém zápase proti kvalitnímu soupeři slavili zaslouženou výhru. V tabulce se derou dopředu a příště je čeká Kovo Praha.
16.10.2022
Vojtěch Lacina / Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner