so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Se Suchdolem jako na střelnici! Dorost nasázel 13 branek
Novinky mládež

Se Suchdolem jako na střelnici! Dorost nasázel 13 branek

Obzvlášť povedenou neděli zažili útočníci dorostu Vojtěch Vela a Jiří Rod, kteří se podepsali dohromady pod více než polovinu branek svého týmu v zápase proti Suchdolu nad Lužnicí. I díky jejich příspěvku Rysové zvítězili vysoko 13:6.

I když vyhráli rozdílem třídy, neměli by Rysové usnout na vavřínech. „Ze zápasu, ač vítězného, je třeba se poučit, zejména co se počtu obdržených branek týká,“ má jasno kouč Jaroslav Ježek.

Jeho svěřencům utekl začátek, inkasovali už ve 40. vteřině. Naštěstí se ale rychle dokázali vrátit k osvědčené hře, v sedmé minutě srovnali krok a do přestávky si vystříleli tříbrankové vedení.

„Ve druhé třetině jsme ale podali asi nejhorší výkon za celou sezonu. Něco jsme si k tomu řekli v kabině a ve třetí patnáctiminutovce kluci zase začali makat, takže jsme si zápas v klidu pohlídali,“ říká asistent trenéra Vojtěch Butor. Po zápase chválil zkušené tahouny Velu (3+5) s Rodem (3+3), kteří se podíleli na více než polovině branek.

„Navíc skvěle pomáhají mladým se zapracovat a získat sebevědomí,“ ocenil je Butor a za přínos mimo hřiště pochválil i zraněného kapitána Jedelského.

Právě jeho absence je jedním z důvodů, proč dostali šanci starší žáci. A rozhodně se neztratili! Dalibor Paták s Filipem Koláčným vstřelili každý po jedné brance, Michal Schnaubelt na dvě nahrál.

„Musím mladé pochválit, mile překvapují,“ říká Butor, jehož tým příští víkend v Plzni čeká přímý souboj o první místo v tabulce.

10.10.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner