so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Světový šampionát Masters startuje i s početným kladenským zastoupením
Klub

Světový šampionát Masters startuje i s početným kladenským zastoupením

Od středy 7. září se na Kladně a v Novém Strašecí hraje očekávané mistrovství světa kategorie Masters. Dres jednoho z českých reprezentačních výběrů obléknou i stávající hráči extraligového áčka, včetně kouče Slavomíra Švancara. Soupiska druhého ze tří českých týmů zase čítá několik významných jmen kladenské hokejbalové historie.

Team Czech Republic, vedený trenérem Martinem Davídkem, bude patřit mezi favority turnaje. Hrát v něm bude řada kladenských hráčů i funkcionářů. O Slavomíru Švancarovi už řeč byla, spolu s ním by měl za tým nastupovat také Michal Dědič. Oba se v roce 2009 stali v Plzni mistry světa. Stejně jako David Tyburec (nyní druholigová Třebíz), který válel za konkurenční Habešovnu a Kladno před lety připravil proměněným nájezdem v pátém finále play off o mistrovský titul. Ze současného kladenského týmu na hřišti uvidíme také Daniela Hnízdila, kterému sice ještě nebylo čtyřicet let nebylo, ale vztahuje se na něj výjimka udělená mezinárodní hokejbalovou federací. V nominaci Teamu Czech Republic nechybí ani Martin Seidl, který aktuálně stejně jako Tyburec hraje za Třebíz.

Druhý český výběr, který odehraje základní skupinu v kladenské Městské hokejbalové aréně pod názvem Central Bohemia, poskládali legendární brankář Libor Smetana a trenér prvních kladenských mistrů republiky z roku 1998 Karel Fík. Pod jejich vedením na hřišti uvidíme třeba někdejšího kapitána Habešovny Jana Střesku, dlouholetou stálici kladenského KEBu a později Alpiqu Radka Honického.

Boje v Kladně začínají ve středu v 9 hodin ráno a kromě českých celků tu hrají Team Canada, USA United, Old Boys Slovakia a Rakousko. V Novém Strašecí si zahraje Česká republika, Canada Saskatchewan, Slovensko, Řecko, USA a Velká Británie. Na obou stadionech se hraje také turnaj žen. Přijďte se podívat!

06.09.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner