so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Kladno čeká na úvod Karviná, představilo i šest nových tváří
Novinky A-tým

Kladno čeká na úvod Karviná, představilo i šest nových tváří

Vzhledem k odchodům některých hráčů se hokejbalové Kladno před startem extraligové soutěže mužů posílilo o nově příchozí borce. Nejvíce jich je z pražského Kova a z Mostu, odkud přišel trenér Slavomír Švancar. Většinu hráčů můžete vidět poprvé v akci v sobotu 3. září, kdy HBC Kladno hostí na svém stadionu u zimáku v prvním kole extraligy Karvinou. Začíná se v 16:00 hodin.

Daniel Hnízdil

Na Kladně mu nikdo neřekne jinak než Gek, v týmu totiž hrával dříve se svým dvojčetem Michalem – to byl zase Čuk. Každopádně Dan je někdejší reprezentant, dlouhodobě jedna z hlavních postav extraligy, s Kladnem získal největší úspěchy, tituly, triumfy v Evropském a Světovém poháru. Před časem odešel za novou výzvou do Mostu, odkud se však nyní vrací do Kladna.

Petr Adam

Útočník Kova Praha pomůže Kladnu na střídavý start. Vytáhlý borec se bude hodit na všechny situace, v Páňa Cupu upoutal hlavně skvělou hrou v oslabení. I on si v minulosti zahrál za Most, trenér Švancar ho tak velmi dobře zná.

Jan Kočka

Další borec Kova Praha bude hrát jen za Kladno, kam má povoleno hostování. Zkušený univerzál zastane úlohy v útoku i v obraně. V minulosti hrával i za pražský Kert a podobně jako Hnízdil a Adam působil i v Mostu, kde si ho vyhlédl Slavomír Švancar.

Jonáš Kyclt

Další hráč Kova Praha může Kladnu vypomoci na střídavý start. Kyclta zná velmi dobře šéftrenér mládeže HBC Kladno Milan Maršner, jenž ho vedl jako kouč reprezentace při cestě za titulem mistra světa juniorů.

Jiří Singer

Také další útočník má reprezentační zkušenosti, dokonce z týmu dospělých. Jiří Singer je Mostečák a do Kladno ho nezlákal nikdo jiný než Slavomír Švancar.

Zbyšek Kastner

Další Mostečák, tentokrát obránce, spíše defenzivní. Je mu jednadvacet a má všechno před sebou.

02.09.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner