so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Pohár Kladnu po finálovém obratu Pardubic těsně unikl
Novinky A-tým

Pohár Kladnu po finálovém obratu Pardubic těsně unikl

Semifinále ještě zvládli, finále už ne. Kladenský tým v omlazené sestavě rozbil jen polovinu východočeského bloku a Český pohár nezískal. Byl přitom tak blízko, vždyť po dvou třetinách finálového mače vedl nad Pardubicemi ještě o dvě branky. Nakonec slaví protivník po obratu na 5:4.

„Byla to fantastická sezona, být dvakrát ve finále je úspěch. Samozřejmě jsme to už měli dneska ukopat, ale trochu do toho zasáhli rozhodčí a my tomu trochu podlehli. Takže je tam pochopitelně zklamání, ale opakuji, že celkově to byla sezona výborná,“ hodnotil zápas trenér Drahomír Kadlec. V jeho týmu chybělo hlavně v sobotu hodně opor včetně Kudely, Dědiče či kapitána Špačka. Nehrál ani hokejista Adam Kubík, jenž klubu vypomohl v play-off a dostal pozvánku reprezentovat Česko na blížícím se mistrovství světa v kanadském Lavalu. Místo prověřených borců dostali možnost zelenáči a vedli si velmi dobře. Kdo nezná jména jako Lacina, Daníček, Rychlý, Drechsler či Slavík, asi se je naučí. Třeba Marek Daníček dal v sobotu Letohradu i gól a nezáří jen v hokejbalu, ale také v hokeji, kde si ho vybral movitý Hradec Králové.

„Mladým dáváme šanci rádi, protože se to někde naučit musí a také poznat, o čem to v chlapech je. Tady do toho vletěli rovnýma nohama a zvládli to. Kde se musí zlepšit, jim řekneme a dál je to o nich,“ říká jasně Kadlec. Daníčkova sobotní branka byla dokonce vítězná, byla totiž druhá v zápase s Letohradem a konečný výsledek zněl 4:1. Za Kladno se trefili ještě Barnošák, Pražák a Patera, výborně chytal Jirotka.

V neděli přijeli týmu pomoci Kudela, Schnaubelt a Šíma a zápas odstartovalo Kladno úžasně. Na začátku desáté minuty vedlo po trefách Patyka, Drechslera a Patery už 3:1 a pardubická brankářská jednička Stárek přenechala místo Třináctému. Ani to Pardubicím hned nepomohlo, nemohly se do kladenské obrany pořádně dostat. Kvapilovi se to povedlo až v přesilovce, ale kontroval Schnaubelt a bylo to zase o dvě branky.

Poslední část Kladeňáci neustáli. Licek velmi brzy snížil a pak přišla vyloučení a obrat v zápase. Vyloučení Důrase potrestal Krejčí, navíc při téhle situaci dostal Schnaubelt po konfliktu s Janečkem trest na pět minut a do konce zápasu. To rozhodlo. Pardubice počkaly, až se na dvě minuty vyloučený Janeček vrátí, a pak svým hlavním tahounem Bílým udeřily. Pohár je tak jejich.

„Na rozhodčí si stěžuji málokdy, ale tady to podle mne nezvládli, což je v tak důležitém zápase špatně. Ale život jde dál, my si vyklidíme šatnu a uvidíme, co bude dál. Kluci před sebou mají další výzvy,“ dodal Drahomír Kadlec.

Semifinále: Letohrad – Kladno 1:4 (1:2, 0:0, 0:2). Branky: 12. Anýž (Halbrštát, Kovář) – 10. Barnošák (Kohout), 12. Daníček (Barnošák), 37. Pražák (Patyk, Pliml), 44. Patera (Pražák).

Finále: Pardubice – Kladno 5:4 (1:3, 1:1, 3:0). Branky: 9. Langr (Bílý, Kubeš), 21. Kvapil (Česák, Vlasák), 31. Licek (Kvapil), 38. Krejčí (Kubeš, Bílý), 40. Bílý (Kubeš) – 3. Patyk (Pražák), 5. Drechsler (Pražák), 10. Patera (Kudela), 27. Schnaubelt (Kudela).

12.06.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner