so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
MS v Kanadě začalo, do hry půjdou i tři Kladeňáci
Novinky A-tým

MS v Kanadě začalo, do hry půjdou i tři Kladeňáci

Mistrovství světa hokejbalistů, které se po třech letech koná v Lavalu (část Montrealu) v Kanadě, se opět neobejde bez hráčů Kladna. Vůbec poprvé si ho zahrají útočníci Ondřej Pražák a Adam Kubík a už zkušený je Tomáš Kudela.

Kladno mělo v minulosti více hráčů, letos to dlouho vypadalo, že vyrazí jen dva. Dodatečně byl ale donominován Adam Kubík, který letos naplno zazářil v hokejové extralize a v play-off hokejbalové nejvyšší soutěže pomohl svému Kladnu až do finále. Kubík hokejbalové zkušenosti už má, hrál za juniorskou reprezentaci a byl tehdy vyhlášen nejlepším hráčem šampionátu. I teď by mohl patřit mezi opory.

Kubík zdaleka nebude největší hvězdou MS, protože Kanada má v nominaci Jonathana Huberdeaua. Tenhle hokejista Floridy zaznamenal v uplynulém ročníku NHL bodů a je jednou z hlavních postav Panthers.

Kubíka i Huberdeaua spojuje jméno Jaromíra Jágra, s oběma hrál v jednom týmu a dokonce i v jedné formaci. Zajímavou postavou nominace je také hbitý útočník Ondra Pražák. Na repre měl zatím trochu smůlu, přitom roky patří ke špičce. Sám překvapil po příletu do Kanady prohlášením, že letadlem letěl vůbec poprvé a hned za velkou louži do slavného hokejového města. Nejslavnějšího!

„Je to pro mě obrovská příležitost,“ řekl sympaťák původem z Moravy. Odsud pochází také Tomáš Kudela, velká postava světového hokejbalu. Z mistrovství světa má zlato, stříbro i dva bronzy, třikrát vyhrál titul s Kladnem, třikrát se švýcarským Oberwilem. Výčet jeho úspěchů je prostě obrovský a tým na něj bude tradičně hodně spoléhat.

Na MS se Češi pokusí navázat na medaili z roku 2017, kdy tým ještě pod vedením Drahomíra Kadlece uhrál bronz. Na dalším MS v Košicích už pod vedením současného trenéra Jiřího Mašíka v bojích o medaile selhal.

Od úterního večera hrají naši téměř každý den, v úterý s Itálií (20:40), ve čtvrtek s Haiti (19:40) a v pátek se Slovenskem (15).

21.06.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner