so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Prohra po dlouhých nájezdech, sezona opět končí Kladeňákům smutně
Novinky A-tým

Prohra po dlouhých nájezdech, sezona opět končí Kladeňákům smutně

Smutné je loučení kladenských hokejbalistů se sezonou. Její závěr se jim vůbec nepovedl, ve čtvrtfinále extraligového play-off prohráli se Svítkovem všechny tři zápasy a náplastí jim není ani to, že poslední zápas rozhodla až devátá série nájezdů. Dál jde tedy pardubický celek a nutno říci, že po zásluze: jeho hráči věděli, za čím jdou, měli kvalitu a dřeli jako koně.

„Tu sérii jsme ztratili doma, tam jsme určitě neměli prohrát oba zápasy,“ soukal ze sebe zklamaný asistent trenéra Jaroslav Procházka. Jako Kladeňák není na porážky zvyklý a tahle podle něj byla zbytečná.

Jeho tým opět s hokejovou hvězdičkou Adamem Kubíkem přitom šel bleskově do vedení, když Pospíšil už v 2. minutě potrestal domácí vyloučení. Jenže Svítkov okamžitě vyrovnal a první třetinu herně ovládal. Kladno do zápasu číslo tři opět vyměnilo brankáře, ale Gerlich odolával a domácí už ho nepropálili.

V kabině Kladna přišla o přestávce důrazná domluva trenérů Švancara a Procházky a hráči si ji vzali k srdci. Najednou výkon zlepšili, dostávali se na dostřel svítkovské brány, ale góly nedali. Skóre se měnilo až v nervózním závěru. Kladenští se zlobili po neodpískané vysoké hokejce na Pateru, který pak dohrál s krvavým zraněním v obličeji. Na druhé straně fauloval tvrdě Důras a dostal trest na pět minut plus do konce zápasu.

Domácí v závěru početní výhody udeřili Stromkem a běžela už 40. minuta! Jenže necelé tři minuty před koncem Kubík předložil míček Špačkovi a bojovník v kladenském dresu zase vyrovnal.

V prodloužení bylo Kladno stejně jako před týdnem aktivnější, mělo víc šancí, ale soupeř kontroval nastřelenou tyčkou. Nakonec rozhodly až nájezdy a ty nebyl pro slabé povahy. Dvakrát sahali Kladeňáci po snížení stavu série, když se trefili Pospíšil a pak Patera. V šesté sérii se pro změnu hosté spasili opět díky Pospíšilovi. V deváté už bylo zle, hvězda Svítkova Matýs skóroval a Lukáš Patera měl těžkou pozici – a nedal.

„Škoda, že jsme nerozhodli v prodloužení, tam jsme byli lepší. V nájezdech jsme je měli dvakrát na lopatě. Celkově to asi nebyl nejhorší zápas, ale my potřebovali vyhrát a to se nepovedlo,“ mrzelo Jaroslava Procházku. Pro Svítkov měl slova respektu: „Šli si za tím, byli výborně připraveni, hráli výborný hokejbal. Nemělo to být 0:3, to fakt ne, ale postupují zaslouženě, u nás z toho jsou po roce zase jen rozpaky,“ dodal zklamaný asistent trenéra.

Svítkov Stars Pardubice - HBC Kladno 3:2 po nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0). Branky: 3. Kohoutek (J. Král, Matýs), 40. Stromko (Kohoutek, Šimůnek), rozh. náj. Matýs – 3. Pospíšil (Markytán, Špaček), 43. Špaček (Kubík). Konečný stav série: 3:0.

Kladno: Gerlich – Barták, Dědič, Kastner, Markytán, Pospíšil, Soukup – Adam, Důras, Haisman, Z. Král, Kubík, Patera, Potěchin, Pražák, Špaček.
Trenér: Slavomír Švancar

27.04.2024
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner