so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Rysové začali dvěma prohrami. Nedělní zápas Svítkovu darovali
Novinky A-tým

Rysové začali dvěma prohrami. Nedělní zápas Svítkovu darovali

Nejhorším možným scénářem začalo play-off pro kladenské Rysy. Na domácím hřišti prohráli se Svítkovem obě utkání a zejména nedělní porážka 4:5 v prodloužení je hodně bolavá, protože je naprosto zbytečná. Tým měl zápas rozehrán ideálně.

Rysové dvakrát vedli už v sobotu po střelách Markytána a Soukupa, ale protivník pokaždé odpověděl a zejména od 20. minuty se mu dařilo v koncovce vše, na co sáhl. Gerlicha postupně překonali Stromko, Kohoutek a Bláha, a když se prosadil po druhé pauze znovu Bláha, už to vypadalo hodně špatně – 2:5.

Střelecky disponovaný Soukup ještě jednou snížil a Kladno pak mělo dobré šance na čtvrtý gól, ale Novotný už za záda nepustil nic a Bláha z brejku další výbornou střelou jistil na 3:6.

Kladno zalarmovalo přes noc co mohlo. Hokejista Adam Kubík dorazil ve tři ráno z Lince, kde hrál ještě za hokejovou reprezentaci a obětavě přišel na pomoc. A vážně zraněný Milan Schnaubelt, jehož čeká operace prasklého křížového vazu, šel do „šichty“ rovněž. „Pro oba mám obrovský kredit,“ uznal kouč Slavomír Švancar.

Jeho tým hrál dvě třetiny výborně. Do vedení ho poslal po pěkném průniku Král, ale na tenhle gól hosté brzy odpověděli, když Jirotku, který po sobotě vystřídal Gerlicha, propálil Malý.

Druhá část vyšla ale Kladnu. Sice inkasovalo jako první od Bureše, ale pak se rozjelo a třemi brankami skóre otočilo na 4:2. Trefili se Patera, Markytán a Špaček, ale gólů mohlo být ještě víc.

Kladenští však nezvládli hlavně třetí třetinu. Přestože hráli hlavně zkušení borci, vyrobili chybu v rozehrávce a Matýs brzy snížil. Když pak domácí zahodili sólový únik Krále, a rozhodčí neviděli střelu Potěchina v síti (podle nich břevno), navíc Kladenští nedali dvě přesilovky a sami nabídli Svítkovu jednu totálně zbytečnou, ten ji bleskově využil Burešem.

Chyběly pouhé dvě minuty do konce a Svítkov byl po vyrovnávací trefě lepší a chvíli také v prodloužení.

Po dvou minutách se domácí rozehráli, měli šance, ale nedali je a 14 vteřin pře koncem Jirotka neztlumil nebezpečnou střelu a Hudec míček doklepl za čáru.

„Bezprostředně po zápase se mi to hodnotí těžko, ale je to darované vítězství soupeři. Vedli jsme 4:2, měli šance, kdy dva hráči jdou sami na gólmana, ale nedáme to a chybou a hodně hloupým vyloučením darujeme soupeři vyrovnání,“ soukal ze sebe zklamaně trenér Kladna Slavomír Švancar, ale hned dodal, že ačkoliv se hosté radovali jako kdyby už série skončila, tak to se ještě nestalo. „Třinec prohrával 0:3 a dokázal to, dál jedeme i my, budeme se o to prát,“ dodal Slavomír Švancar.


HBC Kladno – Svítkov Stars Pardubice 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Markytán (Adam, Pražák), 17. Soukup (Dědič), 35. Soukup (Potěchin) – 10. Hudec (Vizváry), 21. Stromko (Hrubý), 27. Kohoutek (Bláha, Korbel), 30. Bláha (Král, Matýs), 33. Bláha (Matýs), 43. Bláha.

HBC Kladno – Svítkov Stars Pardubice 4:5 pp (1:1, 3:1, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Král (Kastner, Jirotka), 23. Patera (Král), 26. Markytán (Král, Dědič), 28. Špaček (Soukup) – 14. Malý (Matýs), 18. Bureš (Matýs, Bláha), 33. Matýs (Hrabica), 43. Bureš (Kohoutek, Bláha), 55. Hudec

Stav série: 0:2.

21.04.2024
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner