so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Startuje extraligové jaro, Kladeňáci se cítí fyzicky skvěle. Přeperou koncovku?
Novinky A-tým

Startuje extraligové jaro, Kladeňáci se cítí fyzicky skvěle. Přeperou koncovku?

​Jaro je tady, hokejbalová jízda začíná. Kladenský klub věří, že zamíří postupně do extraligového play-off a kvalita kádru i postavení v tabulce ho k takové víře opravňují. Zatím ale zůstaneme nohama na zemi, ještě je třeba dokončit zdárně základní část a pokud možno vylepšit dosavadní postavení. První možnost přijde v sobotu, kdy tým hostí od 15:30 hodin Dobřany.

Kladno je po podzimu v tabulce šesté, na třetí Ústí nad Labem ztrácí pouze čtyři body. První půlku sezony rozehrálo výborně, ale ke konci uvadlo a bodovalo méně než chtělo. Celkem posbíralo ve 13 zápasech 22 bodů, ve zbylých devíti jich pak bude chtít přidat co nejvíc. Los není nijak tragický, ze dvou pražských suverénů soutěže Kert Parku a Hostivaře se utká jen jednou s Kertem. Těžké budou i další duely, hlavně ten v Pardubicích, ale tým kouče Slavomíra Švancara je dobře nachystán a vyzve s chutí všechny protivníky.

Fyzicky tým nachystal vytáhlý centr Petr Adam, specialista na kondiční přípravu, jemuž nechali trenéři volnou ruku a Slavomír Švancar v rozhovoru pro hokejbal.cz vysvětlil, proč to udělali. „Jsme přesvědčeni, že především kondiční příprava je věda a nevyužít takovou možnost by byla hloupost. Tímto chci ještě jednou Petrovi poděkovat,“ řekl Švancar a útočník Milan Schnaubelt jeho slova podpořil: "U Petra je vidět, že ví, co dělá a umí poradit. Výživné bylo také soustředění v Mostě, ale odmakali jsme ho na sto procent a já osobně se cítím fyzicky připraven výborně. A myslím, že také ostatní, což ukázala také pohárová prověrka v Dobřanech, kde jsme byli fyzicky lepší než domácí,“ hlásí Milan Schnaubelt.

Slavomír Švancar však tuší, že zatímco v poháru Kladno na hřišti Dobřan nikoliv výsledkově, ale herně dominovalo, sobotní zápas bude rozdílný. „V obou týmech nastoupilo hodně mladých hráčů, teď ale čekám větší nasazení a předpokládám, že bude zápas daleko vyhecovanější. My po povedené přípravě uděláme maximum, abychom se vrátili na vítěznou vlnu a tři body zůstanou doma,“ věří trenér Kladna.

Ten byl v minulém týdnu součástí reprezentačního týmu jako asistent trenéra Jiřího Mašíka. Pod dohledem měl při plzeňském turnaji tří také několik svěřenců z Kladna, kteří jsou ze čtyř zápasů se Slovenskem a Švýcarskem výborně rozehraní. V bráně si vedl výborně Leoš Gerlich, jenž dostal jen dvě branky od Slováků, v obraně byl tradičním tahounem Česka Jan Pospíšil, ale i Radek Soukup. V útoku si našel svoje místo Ondřej Pražák coby defenzivněji laděný hráč než v kladenské sestavě, a také vytáhlý Jaromír Markytán byl na hřišti cítit.

Rysové se budou v sezoně spoléhat nejen na reprezentanty, ale i další hráče. Samozřejmě rovněž talentované mladíky, které si klub piplá od malička a postupně mu dorůstají.

Takže co od kladenského hokejbalového jara 2024 čekat? Útok na přední pozici tabulky, sílu reprezentantů bojujících o účast na mistrovství světa, další výkonnostní kroky nadějných hráčů, a pokud možno lepší play-off, které sice loni špatné nebylo, ale příliš krátké ano.

„Herně jsme na tom dobře, jen musíme zapracovat na koncovce, abychom v jarní části byli stoprocentní. Každopádně se už těšíme, až začneme opět bojovat za Kladno. Chceme jít do play-off z co nejlepšího místa,“ dodal bojovně Milan Schnaubelt.

23.02.2024
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner