so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Pohárové čtvrtfinále komplikovala koncovka, ale Kladno dál jde. Proti Rafanům
Novinky A-tým

Pohárové čtvrtfinále komplikovala koncovka, ale Kladno dál jde. Proti Rafanům

​Energií z povedené přípravy nabití hokejbalisté Kladna vstoupili do vlastně už jarní části soutěžní sezony. Extraliga to ještě nebyla, ale ve hře byl postup do čtvrtfinále Českého poháru. V Dobřanech zahráli velmi dobře, domácím toho mnoho nedovolili a za výhru 5:2 berou postup. O Final Four si zahrají nečekaně s druholigovými Rafany Praha, kteří po Hradci Králové vyšoupli z poháru i další extraligovou partu – Ústí nad Labem.

Zápas v Dobřanech se vyvíjel pro hosty dobře od 8. minuty, kdy je poslal do vedení mladý Patera. Když čtyři minuty před druhou pauzou zvýšil Schnaubelt na 0:2, vypadalo to nadějně, jenže vzápětí Dobřanští potrestali vyloučení navrátilce po zranění Slavíka. Naštěstí už ve 42. vteřině třetí periody vrátil Kladnu na chvíli klid Markytán, ale domácí, ač je rysové pustili za celé utkání jen k dvanácti střelám, zase udeřili a chvíli byli na dostřel.

Definitivně je zlomila až čtvrtá branka opět z hole Markytána, na kterou ještě navázal Šimůnek.

„Chtěli jsme si hodně věcí vyzkoušet, ale zároveň jsme brali kompletní sestavu a cílem byl postup. Byl zasloužený, po celé utkání jsme byli lepší a jen koncovka nám trochu drhnula, jinak by bylo rozhodnuto dříve. Kluky musím za výkon pochválit, ukázali, že jsou už nyní dobře nachystáni, a to jsme šli z hrubé přípravy,“ hodnotil pozitivně zápas asistent trenéra Kladna Jaroslav Procházka.

Ten si pochvaluje letošní zimní přípravu. Fyzickou část měl pod palcem hlavně jeden z hráčů Petr Adam, který se fyzickou přípravou jednotlivců živí jako profesionál. „Hráči ho vzali úplně suprově, jeho tréninky je bavily, měly šťávu, byly pestré. Podle mne i díky tomu máme za sebou jednu z nejlepších příprav za celé roky co u týmu jsem,“ je rád Procházka.

Co tým čeká nyní? Nejprve to bude 24. února první kolo jarní části CBROSSDOCBK extraligy. Opět s Dobřany, ale tentokrát v Kladně. Zřejmě už do konce měsíce se musí klub dohodnout s Rafany Praha na termínu čtvrtfinále. Final Four Českého poháru, kam by se Kladeňáci rádi dostali, se totiž hraje už v březnu. „Rafany nesmíme podcenit, už vyřadili dva extraligové týmy. Pohár je jednou z našich priorit, pořád je to po extralize druhá trofej, o kterou se v Česku hraje,“ dodal Jaroslav Procházka.


13.02.2024
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner