so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Na Páňa Cup míří vzácný host, reprezentace Švýcarska
Novinky A-tým

Na Páňa Cup míří vzácný host, reprezentace Švýcarska

Už popáté uspořádá Hokejbalový klub Kladno vzpomínkový turnaj na svého někdejšího hráče a kamaráda Martina Panenku. Letošní ročník bude historický, poprvé s účastí zahraničního reprezentačního výběru. A ne ledajakého. Do Kladna přijedou Švýcaři, kteří patří ke světové elitě. I jejich účast dělá z turnaje, který se odehraje už o nadcházejícím víkendu 27. a 28. srpna, podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Na pátém ročníku Páňa Cupu si kromě Švýcarska zahraje další velesilný zahraniční tým, slovenská Skalica, účastník české extraligy Letohrad a samozřejmě domácí Kladno s velkými změnami v kádru.

„Bude to, myslím, hezká vzpomínka na Martina Panenku, který nás opustil už před deseti roky. Získat pro turnaj tak skvělý reprezentační tým, jakým je Švýcarsko, je pro kladenský klub velkou poctou,“ těší místopředsedu HBC Kladno Milan Maršnera.

Jak se vůbec Švýcary povedlo dostat do na turnaj, když letos poprvé po letech chyběli i na MS v Kanadě? „Po covidu nevěděli, jak to bude v Kanadě vypadat, a tak se rozhodli, že šampionát vynechají. Startovali pak na Evropském poháru, ale tam vzali mladší hráče, k nám do Kladna přiveze trenér Tibor Kapánek nejlepší hráče,“ slibuje Maršner.

Kapánek, někdejší slovenský reprezentant, dnes trenér v zemi helvétského kříže, je hokejbalovému obecenstvu dobře známý. Kdysi Kladno trápil v dresu slováckých Sudoměřic. Později získal angažmá ve Švýcarsku a pod Alpami už zůstal. Kromě národního mužstva trénuje také slavný tým Oberwil Rebells, kde působil také „vsetínský Kladeňák“ Tomáš Kudela.

Razantní změny v kladenské kabině

Právě Tomáše Kudelu přinejmenším na podzim v kladenském dresu neuvidíme. Reprezentační bek se rozhodl dát si od vrcholového hokejbalu pauzu, jeho další působení v rysů ale není vyloučeno. Pokračovat nebude ani další špičkový obránce Jiří Hrabár, jenž se rozhodl pro plnohodnotný návrat do mateřských Keltů 2008, kde bude hrát a trénovat.

Rysové dočasně přišli také o elitního útočníka Milana Schnaubelta, jenž za faul ve finále Českého poháru proti Pardubicím nezahraje soutěžní zápas 10 měsíců. Na domácím turnaji by ale nastoupit měl. Tým se nemůže opřít ani o hokejové posily, které mu vypomohly v závěru loňského ročníku, a tak byl velmi aktivní při shánění posil.

Oficiálně je představí až po dotažení formálních náležitostí, nicméně na turnaji už většina z nich nastoupí.

Na Švýcary v sobotu večer, finále v neděli o páté

Letošní Páňa Cup bude mít následující herní systém: Čtyři celky se utkají každý s každým, první dva si zahrají finále, druzí dva o třetí místo. Kladenští turnaj zahájí duelem s Letohradem v sobotu od 11 hodin, nejsledovanější zápas se Švýcarskem pak začne v sobotu v 19 hodin. V neděli od 11 hodin čeká Kladno ještě Skalica, finálový zápas se hraje od 17 hodin.

„Těšíme se, že Páňa Cup bude skvělou reklamou na hokejbal a výbornou přípravou týmů na soutěže, protože extraliga začíná už týden po turnaji,“ dodal Milan Maršner.

24.08.2022
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner