HBC Alpiq Kladno
4 - 1
HBT Vlašim

PRŮBĚH UTKÁNÍ

VE ZKRATCE / 4. finále

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Kladno to dokázalo! Obhájilo titul, a to díky dvěma domácím vítězstvím. To druhé se rodilo trochu snadněji než to první, Vlašim hrála dosti mizerně. Pro rok 2015 se tak stali šampiony v hokejbale opět borci ze středních Čech, Střely na branku ve 3. třetině: 10:5
45:00
Konec zápasu.
Dnešní utkání sleduje 643 diváků.
44:05
A tyčka v závěru! Štěpáník předložil míček na levou stranu, kam si nabíhal D. Hnízdil, ale prázdnou branku netrefil. Zazvonila jen branková konstrukce.
43:52
Jirotka se nyní sbírá ze hřiště, utržil zřejmě nějaký ten úder. Ale měl by zápas dochytat. Do konce utkání zbývá něco kolem minuty.
43:35
To byla šmouha! R. Soukup napřáhl od červené čáry a mohl přidat pátý zásah, míček ale nakonec skončil vedle brány.
43:18
Hosté v plném počtu.
42:20
ALPIQ už chce dohrát utkání v klidu. Čičatka se nyní hádal s hlavním rozhodčím o způsobu trestu. Aktuální stav prostě Vlašimi nepřeje, frustrace je znát.
41:18
Nakonec tu máme další vyloučení, nervy ujíždějí. Hostující kapitán Čičatka (VLA) dostal osobní trest v podobě 10 minut.
41:18
Wróbel (VLA) neudržel nervy na uzdě a chytl soupeře za krk. Rozhodčí nakonec zapískali držení.
40:30
Nosek se snažil vyslat Schnaubelta, ten ale na míček nedosáhl. Jinak by Šupíka asi určitě ohrozil.
40:04
Oddechový čas pro domácí.
40:04
Wróbel byl u levé tyčky Jirotky a snažil se míček protlačit pod jeho beton. Neuspěl. Kladenští hráči situaci nakonec zvládli.
39:24
Rimský se ocitl na pravé straně a pálil ze vzduchu z voleje. Naštěstí pro kladenské hráče zamířil jen nad Jirotkovu svatyni.
38:52
Ofsajd kladenských hráčů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:35
Domácí v plném počtu.
37:56
Průchovo nahození se neujalo. K míčku se dostal Kudela a bojuje o něj za brankou. Vlašim minimálně domácí borce znervóznila.
37:30
Dochází k výměně stran.
37:14
Příhoda i v oslabení ostře vypálil od červené čáry a vysloužil si potlesk domácího publika, i když Šupík polapil.
36:35
Šícha (KLA) odešel na 2 minuty na trestnou lavici za držení. Vlašim bude mít k dispozici další přesilovku.
36:30
Rimský předložil míček doleva na Blažka, ten se snažil předložit na volného Duška, který byl před brankou, ale neúspěšně. Bude se ale vylučovat na domácí straně,
35:13
Vlašim právě vstřelila branku! Bleskové využití početní výhody ze strany Vlašimi. Prakticky ihned po vhazování se prosadil PAVEL DUŠEK, který hezky clonil Jirotkovi. Asistence: Libor Topolánek.
35:08
Štěpáník (KLA) se dopustil sekání a odešel na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.
33:53
Kladno právě vstřelilo branku! Nosek předložil přihrávku na levou stranu, kde byl úplně volný DAVID ŠRÁMEK, který na první pokus Šupíka nepřekonal, míček ale hostující gólman neudržel, a tak se ujala následná dorážka. Asistence: Daniel Nosek.
33:29
Příhoda byl ve středu hřiště sám, jeho střela se ale neujala. I nadále ALPIQ drží útočné pásmo, prakticky od začátku třetího dějství.
32:52
Domácí jsou prostě i nadále lepším týmem! Pražák se dokázal prosmýknout až před Šupíka, byl před ním úplně sám, ale z blízkosti nakonec neuspěl.
32:14
Schnaubelt se snažil vystřelit z mezikruží, trefil však jen obránce před sebou. I nadále hraje Kladno aktivně.
31:07
Velká možnost pro ALPIQ! Schuaubelt hledal na pravé straně naprosto volného Šrámka, ale neadresoval mu úplně přesnou přihrávku, takže Šupík se stačil přemístit a šanci polapil.
30:34
Štěpáník se řítil za míčkem po pravé straně, Šupík ale včas vyběhl, byl u něj dříve. Nakonec domácí forvard spadl, o faul se ale nejednalo.
30:03
Domácí v plném počtu.
30:01
Začala třetí třetina.
Kladno Vlašim ve 2. třetině doslova přejelo. Drží pohodlný náskok, a pokud bude hrát na jistotu v dějství posledním, mělo by titul obhájit. Hosté už vystřídali gólmana, Straka si sám o záměnu řekl, neboť nezachytal dobrý zápas. Uvidíme, jestli se Vlašim ještě nadechne k nějakému obratu. Střely na branku ve 2. třetině: 16:8
30:00
Druhá třetina skončila.
29:47
Důležitý zákrok Jirotky! To by nebylo příjemné, kdyby Kladno inkasovalo. Alespoň ne pro domácí, pochopitelně. Vlašim ale za jeho záda míček nedostala.
29:21
A další úspěšné vyhození míčku ze strany kladenských borců. Vlašim má ještě nějakých 40 sekund na to, aby snížila.
28:47
Jako správný kapitán hecuje Dědič své spoluhráče. Těm se zatím daří Vlašim držet na uzdě.
28:03
Zbytek třetiny dohraje ALPIQ v oslabení. Dědič (KLA) se totiž dopustil držení.
27:45
Kladno se muselo bránit atakům soupeře, nakonec jeden z obránců řešil situaci vyhozením míčku na tribunu. Vhazovat se bude před dosud nepříliš zaměstnaným Jirotkou.
27:06
Hosté v plném počtu.
26:20
Dědič vystřelil svou obvyklou pumelici, Nosek se snažil dorážet, ale neúspěšně. Kladno stále nemůže najít recept na Šupíka.
25:54
Příhodova střela se neujala, letěla jen nad branku. Šupík je zatím pro kladenské hráče nepřekonatelným mužem.
25:29
Wróbel dobře pracuje v útočném pásmu, tam se snažil soupeře pozdržet v jeho ofenzivních choutkách.
25:06
Kladno bude hrát přesilovku 5 na 3. Na trestnou lavici odešel Špale (VLA) za hru vysokou holí.
24:27
Další vyloučení na straně Vlašimi. Zpět na trestné je Burda (VLA), který se dopustil hákování.
24:27
Vlašim je naprosto odevzdaná, Kladno tlačí, co to jde! Špaček se nyní objevil sám před Šupíkem, ale z blízkosti ho nepřekonal. Domácí fandové ho hecují, co to jde.
23:53
Hosté v plném počtu.
23:45
Na zemi nyní leží Švanda. A nechce se mu příliš zvedat ze hřiště. Hra je tak na chvilku pozdržena.
23:15
Kudela špatně přihrál na Noska, ten tak nedobře vystřelil. Celkově si musel poradit v těžké situaci. Šupík zasahovat nakonec nemusel.
22:31
Menší potyčka před gólmanem Šupíkem. Rozhodčí jí ale vyřešili s klidem. Celkově zatím řídí utkání velmi, velmi dobře.
21:53
Burda (VLA) je dalším vyloučeným hráčem na straně hostujícího celku. Na dvě minuty odešel na trestnou lavici za nedovolené bránění.
21:01
Kladenské publikum zpívá oslavné chorály. Domácí si atmosféru užívají jen co to jde.
20:00
ALPIQ udržuje pohodlný náskok, je v útočném pásmu soupeře a tlačí se dalším pojišťujícím gólem.
19:13
Střídání v týmu HBT Vlašim: ze hřiště odešel Michal Straka, nahradil ho Michal Šupík.
19:13
Kladno právě vstřelilo branku! A další navýšení kladenského náskoku! TOMÁŠ KUDELA se dostal na pravé straně k míčku, který mu chytře prodloužil Nosek, a tvrdou ránou propálil gólmana Straku. Ten už situaci nevydržel a radši odešel střídat. Asistence: Daniel Nosek.
18:55
Kladenští borci se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se tedy bude po lapačce Jirotky.
18:26
Už potřetí v řadě je hra přerušená během krátké chvíle. Hraje se nyní v útočném pásmu hostujícího družstva.
17:55
Špaček vracel míček před brankou za sebe, kam si nabíhal Příhoda, nicméně z blízkosti gólmana Straku prostřelit nedokázal.
17:13
D. Hnízdil jen tak nahodil míček na branku, Straka s jeho zkrocením neměl větší problémy.
16:27
R. Soukup předvedl naprosto obětavý zákrok! Vlašim se hnala za snížením, nicméně domácí obránce se položil do střely, takže Jirotkovi ušetřil práci. Potlesk od kladenského publika, nic jiného si ani nemohl zasloužit.
16:14
Kohout se vydal do útočného pásma, tam z otočky vypálil, ale pouze vedle brány.
15:41
Wróbel byl na levé straně docela sám, snažil se ukličkovat kladenského obránce, ale nakonec neuspěl. Důležitý moment pro domácí.
15:14
Jirotka musel být po čtvrtminutce připravený. Vlašimští hráči se tlačili do kladenského gólmana, míček ale za něj neprotlačili.
15:01
Začala druhá třetina.
Kladno vykročilo za obhajobou titulu tou správnou nohou. Ujalo se vedení 2:0. Vlašim zatím nehraje tak zaníceně, jako Kladno. A zatím to s hosty nevypadá dobře. Pořád jsou ale před námi dvě třetiny. Střely na branku v 1. třetině: 8:3
15:00
První třetina skončila.
14:42
Oba týmy v plném počtu.
14:20
Kladno právě vstřelilo branku! A další gól ve vlašimské síti. Vedení kladenským hochům navýšil MILAN SCHNAUBELT. Asistence: Tomáš Kudela, Ondřej Pražák.
13:59
To byla ale možnost! Kladno hodně tlačí. Schnaubelt se řítil sám na Straku, byl u něj na pravé straně, ale nakonec zamířil mimo.
12:42
Tady se rozhodčí pořádně rozjeli. Čičatka (VLA) a Šícha (KLA) obdrželi dvě minuty za hrubost, Šindelář (VLA) pak osobní trest v podobě 10 minut za nesportovní chování.
12:21
Šícha utekl podél levého mantinelu a pak vystřelil! Jeho pumelici Straka nezachytil, měl ale štěstí, že zazvonila jeho vnější tyčka.
12:03
Dědič skvěle zapracoval v obranném pásmu a míček pro jistotu poslal na tribuny po souboji s jedním z protihráčů. Tři minuty zbývají do konce této třetiny.
11:39
Míček mimo hrací plochu. Kladno je nyní o něco aktivnějším celkem. Vhazovat se bude nakonec ve středním pásmu,
10:52
Kladenští fanouškové burcují svůj tým. Z tribun se ozývají oslavné chorály tak, jako je tomu například na hokejových utkáních.
09:39
Kladno právě vstřelilo branku! Dvě vteřiny před návratem Švandy na hřiště domácí zaznamenávají první gól utkání. Straku prostřelil JAN PŘÍHODA, který tečoval prudkou ránu od červené čáry od Pospíšila. Asistence: Jan Pospíšil.
09:06
Straka v problémech! D. Hnízdil byl na levé straně úplně sám, ale míček k němu nedošel. Přitom by střílel do poloprázdné branky.
08:45
Kladno zatím přesilovku nevyužívá podle představ. Straka si moc nezachytal. Oba týmy zatím hrají dost opatrně.
08:23
Nosek se snažil překonat Straku z pravé strany, ale bez úspěchu. Hostující gólman si v klidu poradil.
07:41
ALPIQ si zahraje početní výhodu. Švanda (VLA) se totiž dopustil sekání. Využije Kladno tuhle početní výhodu?
07:39
Štěpáník se řítil sám na brankáře Straku i v oslabení! Tenhle chlapík má ale formu. Nakonec vystřelil mimo, bude se ale vylučovat.
06:46
Kladenské publiku tleská Ogurčákovi a Schnaubeltovi, kterak skvěle udrželi míček v útočném pásmu. Ukrojili hodně cenných vteřinek.
06:07
Kudela musel bojovat jako lev, ale nakonec míček vyhodil do bezpečí. Alespoň na chvilku situaci v obranném pásmu uklidnil.
05:51
Tohle bylo další jasné vyloučení. R. Soukup (KLA) se dopustil proti Střechovi podražení. Přesilovka pro Vlašim.
05:25
Vlašim nyní tlačí na svého soupeře, je více v útočném pásmu. Duškovu ránu ale Jirotka v klidu pokryl.
04:20
Wróbel se ocitl sám před Jirotkou a vypálil! Jirotka ale zasáhnout dokázal. Následně od modré čáry vystřelil Střecha, jeho pumelice ale letěla kousek vedle.
03:39
A Kladno má po přesilovce. Příhoda (KLA) se dopustil držení hole. Na vyloučení je to tedy 1:1.
03:20
Kladno jako by přesilovku ani nechtělo. Dost se rozmýšlelo, jak s akcí naloží. Až nakonec míček schoval do lapačky Straka.
02:34
Špale (VLA) je prvním vyloučeným hráčem. Dopustil se totiž držení. Kladno bude mít první přesilovku.
02:18
Pospíšil vyslal D. Hnízdíla, ten se ale nacházel pouze v ofsajdu. Jeho střela tedy byla už zbytečná.
01:50
Šindelář před Šíchou pro jistotu odpálil míček na tribuny. Vhazovat se bude v útočném pásmu Kladna.
01:08
Ogurčák vystřelit od červené čáry, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla. Zatím jsme neviděli nebezpečnější situaci.
00:28
Jirotka si připsal první zárkok, bez problémů schoval míček do výstroje. Vhazovat se bude před jeho brankou.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy: HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Pospíšil, Příhoda, Dědič, Kudela, R. Soukup, Šícha, M. Hnízdil, Jelínek – Štěpaník, D. Hnízdil, Špaček, Šrámek, Nosek, Schnaubelt, Ogurčák, Kohout, Pražák, Šťastný, Vondrák HBT Vlašim: Straka (Šupík) – Čičatka, Nýdl, Střeska, Kieler, Gärtner, Špale, Blažek – Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Slatina, Wróbel, Střecha, Švanda, Rimský Rozhodčí: M. Škrobák, P. Škrobák.
Vlašim už teď musí, nic jiného jí prostě nezbývá. A uvidíme, zda-li do hry nakonec zasáhne opora Jan Nýdl, který si v sobotu na své konto připsal jedinou branku hostů. Utkání totiž nakonec nedohrál.
O vítězi budou rozhodovat detaily – a možná že i počasí může mít na konečný výsledek velký vliv. Utkání by měly doprovázet příjemné přírodní podmínky, ne tedy jako v sobotu, kdy se oba týmy musely popasírovat s mokrým hřištěm. „Začalo pršet a to podle mě vyhovuje víc Vlašimi. My se snažíme o co nejvíc pohybu a na mokrém povrchu to tolik nejde. V neděli snad pršet nebude, to by měla být naše výhoda,“ mínil pozdější hrdina utkání v rozhovoru pro klubové stránky.
Ve včerejším souboji v Městské hokejbalové aréně byl lepší o jeden gól kladenský ALPIQ. Hrdinou utkání se stal Radim Štěpáník, autor obou domácích branek, který šest minut před koncem zaznamenal tu rozhodující. „Mohl jsem hned nahrát Příhoďákovi, ale propásl jsem to a pak se otočil do hry. Klička mi z toho místo vyšla už v první třetině, tak jsem to zkusil znovu a potom mi pomohli kluci před bránou, kde parádně clonili. Přiznám se, že ten gól šel k tyči spíš náhodně,“ usmíval se v rozhovoru pro klubové stránky.
Už jen jedno vítězství dělí hokejbalisty Kladna od obhajoby titulu. V souboji s Vlašimí vedou domácí 2:1 na zápasy a chybí jim poslední krůček. Úchvatná finálová série je ovšem tak vyrovnaná, že jen stěží můžeme odhadovat, jak možná klíčový duel nakonec dopadne. Čtvrtý zápas začne zhruba hodinu před polednem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.
4. finále Kladno - Vlašim

Kladno : Vlašim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

SESTAVA KLA: Jirotka (Hájek) – Pospíšil, Příhoda, Dědič, Kudela, R. Soukup, Šícha, M. Hnízdil, Jelínek – Štěpaník, D. Hnízdil, Špaček, Šrámek, Nosek, Schnaubelt, Ogurčák, Kohout, Pražák, Šťastný, Vondrák

SESTAVA VLA: Straka (20. Šupík) – Čičatka, Nýdl, Střeska, Kieler, Gärtner, Špale, Blažek – Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Slatina, Wróbel, Střecha, Švanda, Rimský

ČLÁNKY K UTKÁNÍ

JSME NEJLEPŠÍ MUŽSTVO ČESKÉ ZEMĚ, MÁME PÁTÝ TITUL!

01/06/15

Jejich hlavní sponzor vyrábí energii. Hráči Alpiqu asi mají nějaký speciální kanál, kterým si část té obří energie dopravují do svých těl a srdcí. Výkon plný nadšení, bojovnosti, entuziasmu a odhodlání je… číst celý článek

KADLEC: CHCEME SE PORVAT O TITUL

29/05/15

„Budeme se prát doslova a do písmene. Kluci nedají soupeři nic zadarmo!" hřímal kouč extraligových hokejbalistů Alpiqu Kladno Drahomír Kadlec při čtvrtečním rozhovoru ve studiu Rada Relax. Finále CCM… číst celý článek