ZAKONČENÍ SEZÓNY

přečteno 349x

Poslední červnová sobota patřila zároveň posledním utkáním kladenské přípravky v této poněkud zvláštní sezóně. Kromě Rysů se na hřišti Městského hokejbalového stadionu v Rakovníku představilo domácí mužstvo HBC Rakovník, dva týmy Keltů z Berouna a Wolves Chomutov.

Utkání proti týmům z Berouna i domácímu Rakovníku měla de facto stejný průběh a byla lidově řečeno jako přes kopírák. Mladý tým Rysů vždy na začátcích utkání vzdoroval, dokázal si vytvořit šance, vstřelit góly a držet se soupeři krok. Herní projev se zápas od zápasu zlepšoval, ale bohužel se vždy ukázala zkušenost mnohdy starších protivníků a konečné výsledky pro náš tým nevypadaly zrovna lichotivě – 2:7 proti modrým Keltům, 1:6 proti domácím a 1:4 proti bílým Keltům.

Poslední zápas dne a vlastně poslední sezóny jsme sehráli se soupeřem z Chomutova. Trenéři předali hráčům poslední rady a především je povzbudili, aby si poslední zápas užili naplno a ukázali, jak bojuje Rys. I tomto případě vypadalo mužstvo protivníka zkušenější, dostalo se do vedení, nicméně kladenští hráči do posledního písmenka vyplnili pokyny a povzbuzení trenérů. Na každém z nich bylo vidět ohromné odhodlání, bojovnost, touha pomoci týmu a bojovat jeden za druhého, a to se neměnilo ani za nepříznivého stavu těsně před koncem střetnutí. Naši hráči nepolevovali v úsilí, ale chomutovský brankář byl i za pomoci brankové konstrukce nepřekonatelný. Již to vypadalo, že si i ze čtvrtého zápasu odneseme prohru, ale předvedená hra nakonec přinesla své ovoce. Dvacet vteřin před konce bylo nařízeno trestné střílení a kladenský hráč si s ním poradil vskutku znamenitě. Klička do forhendu, brankář soupeře na zemi a míček se třepe v síti – je vyrovnáno 5:5 a na lavičce našeho týmu propukl výbuch radosti. I když to byla nakonec „jen“ remíza, pro všechny byla velice cenná a stala se odměnou za předvedený výkon.

Jak bylo zmíněno na začátku, náš tým nastoupil v mladé sestavě, naši hráči možná neměli tolik zkušeností jako soupeři, ale rozhodně se za předvedenou hru nemusí stydět.

Sestava: Kraus – Bešťák, Brůžek, Hauser, Houska, Novák Jakub, Pokorný Ma., Pokorný Mi., Rychtář

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI

KONEČNĚ DOMA

23/06/21